Wpis z mikrobloga

Kurcze strasznie mi szkoda tych wietnamczyków. Oni są idealnym przykładem na to jak powinna wyglącać imigracja. Słyszeliście żeby, któryś coś odj***ł? Mega fajni ludzie, sympatyczni, pracowici. Żyją po swojemu jednocześnie nie przeszkadzając innym. Jak ktoś mnie pyta gdzie powinniśmy szukać imigrantów to mówię, że właśnie tam, wśród takich ludzi. A jak słyszę, że mamy szukać kogoś kto jest nam "bliski kulturowo" to sobie zawsze zestawiam takiego wietnamczyka z ukraińcem i już wiem, że taka osoba bredzi.
#warszawa #imigranci
  • 74
  • Odpowiedz
@geuze: akurat z tą integracją to nie do końca, bo dzieci starszych imigrantów się jak najbardziej integrują, zmieniają nawet imiona i czasami nazwiska na polskie, do tego mówią już w większości po polsku. Wiem, bo znam paru z Łodzi, Katowic czy Wawy.
  • Odpowiedz
Słyszeliście żeby, któryś coś odj***ł? Mega fajni ludzie, sympatyczni, pracowici.


@Hetman_Wielki_Koronny: no ciotka pracująca dla nich zmarła od ich narkotyków ale spoko, sympatyczni pracowici ;) rodzina więcej się nie dowie jak 50 letnia kobieta odjechała
  • Odpowiedz
@undsame: no ok, dlatego niech sobie żyją u nas, nie mam nic przeciwko, po prostu porównanie do Ukraińców jest debilne. tylko niech uczciwie podatki płacą.
  • Odpowiedz
@Hetman_Wielki_Koronny: zdziwiłbyś się. Wietnamczycy nie zajmują się wszczynaniem burd czy dźganiem lub biciem/gwałtami jak imigranci z bliskiego wschodu/afryki mają czasem w zwyczajach. Zazwyczaj nie są też zbyt silnymi przeciwnikami. Natomiast pewna część przestępczości zorganizowanej/narkotyków/przemytu jest wręcz opanowana przez Wietnamczyków.

Nie wiem z czego to wynika, może z tego ile lat byli kulturowo gnębieni jako kolonia, później walki w dżungli i potrafią jakoś organizować kontrabandę i takie ukryte biznesy.

Pamiętam kiedys byłem
  • Odpowiedz
@Miki_2k: @Miki_2k "Powiedz widziałeś kiedyś takiego Wietnamca co pracował gdzieś indziej niż w jakimś swoim szemranym biznesie typu buda z żarciem z psa albo ciuchy bazarowe"

Doktor Nguyễn Anh Kiệt Kardiolog Urodzony w Wietnamie, od ponad 26 lat mieszka, kształci się i pracuje w Polsce.

Nguyễn Chí Thuật (ur. 1951 w Hà Nam w Wietnamie) – wietnamski polonista, tłumacz, profesor na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Prof. Cao Long Van (ur.
  • Odpowiedz
@Hetman_Wielki_Koronny: Człowieku, Ty ten wywód wziąłeś od tego że widziałeś miłego Wietnamca na ulicy czy jak?

Przecież Wietnamczycy w Polsce (szczególnie pod Warszawą) to jedna wielka mafia która miała monopol na branże odzieżową kiedyś na stadionie X lecia, a teraz w Wólce Kosowskiej czy Marywilskiej i innych miejscach z chińskimi ciuchami. Miliardy obrotu na czarno, dzielnice/osiedla izolowane od innych narodowości, wewnętrzna przestępczość i organizacja.
Rzeczywiście, wzór imigrantów.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: po prostu wiesz, on nie widzi tego bo wiadome jest różnica między imigrantami z afryki a wietnamczykami, ci drudzy nie wchodzą w konflikty z prawem dla zasady i dlatego że nie kontrolują emocji i są głupi oraz agresywni.

Natomiast niestety prawdą jest że jeśli chodzi o robienie wałów, przestępczość przemytniczą, produkcję narkotyków to Wietnamczycy bardzo "dobrze" sobie radzą.
  • Odpowiedz
@jarzynka
No wspaniałe 3 nazwiska z Wikipedii gratulacje dla nich bardzo się cieszę że u nas pracują. Wklej całą wypowiedź i zauważ że nie jest to wcale lepsza grupa społeczna niż nasi koledzy ze wschodu do czego odnosi się wypowiedź. Równie dobrze można wkleić całą grupę Ukraińskich ludzi z wyższym wykształceniem którzy też u nas pracują.
I dla mnie to raczej lepsza grupa społeczna która u nas zakłada rodziny i asymiluje się
  • Odpowiedz