Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait #pracbaza #ppbit #pracait #kryzysit

Jestem ogromnie wdzięczny ludziom, takim jak @nad__czlowiek, za obrzydzanie IT. Ich codzienne baity zniechęcają nowicjuszy do dołączenia do naszej pięknej branży, przez co pozycja seniorów, takich jak ja, jest mniej zagrożona.

Kolejne podziękowania dla wszystkich serwisów internetowych, które codziennie naku..ją o kryzysie i AI, która zabierze nam pracę.

Wasz wspólny wysiłek sprawia, że może kiedyś odzyskamy utracony raj, nasze piękne Eldorado z lat 2021 - 2022.

Pozdrawiam. Nie zmieniajcie się. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 43
  • Odpowiedz
  • 25
@tomek_dev @80kg @bb89 lekarze, prawnicy itd. robią to od pokoleń. Mówią jakie to trudne i utrudniają wejście nowym.

W IT jeszcze tego nie ma, bo wszyscy byli nowi. Nikt nie miał dziadka programisty, który by dał dobrą strategiczną radę. Dopiero teraz młodzi mają ojców programistów, ale ci dopiero zaczynają poznawać długofalowe reguły rządzące światem.

Obecnie branżą IT nie rządzą informatycy, tylko managerowie firm, handlowcy itd., ludzie, którzy nie znają
  • Odpowiedz
@mk321: ale wez nie mieszaj politycznego rynsztoku z normalna branżą. A w dupie mam kto "rzadzi IT" (co to wogole znaczy? XD) Dla mnie wazne ze mam #!$%@? jajca, robie w swoim tempie a hajs sie zgadza
  • Odpowiedz
@bb89 no właśnie już niedługo, jeśli ludzie w branży się nie ogarną. Prawnicy przez pokolenia mają #!$%@? jajca i hajs się zgadza. W IT góra tylko szuka sposobów jak wycisnąć z devów jak najwięcej i jak najtaniej. Co chwila jest pomysł jak "zmniejszyć koszty". Na prawnikach się nie oszczędza.

Od tego kto rządzi branżą zależy w jakim będzie stanie, ile będzie się zarabiało i jaki będzie komfort pracy.

Są takie branże,
  • Odpowiedz
@mk321 może w polskich firemkach tak jest, robię bezpośrednio dla zachodnich firm i nie spotkałem się z czymś takim. Mówisz że task zajmie Ci tyle czasu i choćbyś go robił 2x dłużej nikt się do Ciebie nie #!$%@? tylko grzecznie spyta kiedy planujesz skończyć. Inny świat, inni ludzie. #!$%@? polskie januszeksy
  • Odpowiedz