Wpis z mikrobloga

Moc ładowania z domowego gniazdka


@PiotrFr: przecież to jest właśnie częsty argument podnoszony przez elektryczną sektę, że ev to sobie naładujesz w domu. No naładujesz w 40 godzin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trololo55: ale to inne gniazdko musisz, inne gniazdka zobacz xD typowo obracanie kota ogonem przez wyznawców EV. Ładowanie nawet godzinne to jakaś abstrakcja.
  • Odpowiedz
tylko nikt z nich nie ładuje z jakiegoś przedpotowego gniazdka 6A ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PiotrFr: ekhm ekhm, co prawda 8A ale i tak mnie w gardle zaswedzialo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ładowanie nawet godzinne to jakaś abstrakcja.


@reakwon: faktycznie jak wracam z przedszkola o 16 to mi to robi roznice czy auto sie naladuje na 17, 23 czy 5 rano. Poza tym godzina tez jest mozliwa robiac dystanse jak kazdy przecietny czlowiek i majac wallboxa, tylko komu by sie chcialo codziennie ladowac te ok 50km? Ty tez jezdzisz na stacje zeby codziennie miec pelny bak?
  • Odpowiedz
@reakwon: @trololo55

Jechałem ostatnio za samochodem spalinowym i przyspieszał jak wagon z węglem. Potem ktoś mi napisał, że to 1.0 MPI. Nie wiem co to znaczy. Zapytałem czemu nie przyspiesza, a on mi, że ma 15 sekund do 100. CO? Na wstecznym pojechałbym szybciej. Podobno ma 60KM. To jest 20% tego co w moim samochodzie. Potem zaczął coś, że są jakieś sprężarki, jakieś turbo. Ale to inny silnik musisz, inne silniki zobacz, hehe. Na końcu się okazało, że tego silnika to w ogóle trzeba rozbujać silnikiem elektrycznym, bo sam nie może się zakręcić. LOL.

Jeszcze leją do tego łatwopalne płyny. Przecież jak to się rozleje na drogę to może się zapalić od naelektryzowanego ubrania. To jakaś abstrakcja, żeby trzymać coś takiego w plastikowym pojemniku pod tyłkiem. Jeszcze jak to lejesz to musisz stać i patrzeć na to, ręce od tego tak walą, że dają do tego plastikowe rękawiczki. W ogóle to nie jest zabezpieczone. Można wyciągnąć pistolet podczas nalewania, oblać siebie i samochód. Dziwię się, że coś takiego jest w ogóle dozwolone. Podobno ludzie to próbują do wiader wlewać. A jeszcze są tego dwa rodzaje i jak pomylisz to wszystko się rozpieprzy w silniku. Potem trzeba iść do kasy, stać w kolejce zamiast normalnie kartą zapłacić
  • Odpowiedz
@Yelonek: panie, ale jak się rozpędzi to przejedzie 800km, niezależnie od temperatury na zewnątrz i tego czy masz włączoną klimę, tzn takie coś, że zimne powietrze wieje z dziury. A no i wlewasz te płyny minutę lub dwie i znów możesz 800km zrobić.
  • Odpowiedz
  • 0
@jasonfly:

ekhm ekhm, co prawda 8A ale i tak mnie w gardle zaswedzialo


No nie, wg artykułu mieli do naładowania 52 kWh w 41 godzin, więc 8A to tam nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@reakwon: nie no najlepiej jak nie tak dawno w hicie głównej gniazdka w ogóle bez uziemienia i się dziwić xD
No ja ładuję z gniazdka. 8h w nocy wystarczy na 200 km. Ja wiem że tu ponad 6000 km miesięcznie to większość robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trololo55: Strasznie musi walić w takim samochodzie po 800 km. To jest jakieś 16 godzin w polskich warunkach w zamkniętym pudełku. 8 godzin jeśli masz szczęście jechać po autostradzie. Nawet kierowca tira tyle nie jeździ, a oni to podobno żwirek mają w kabinie, żeby się nie zatrzymywać.
Yelonek - @trololo55: Strasznie musi walić w takim samochodzie po 800 km. To jest jak...
  • Odpowiedz
@Yelonek: Wcale nie. Wiem, że ciężko to pojąc ale tam można klimy używać bez ograniczeń, nawet okna otwierać, bo dodatkowe zużycie prądu czy zaburzenie idealnej aerodynamiki w ogóle nie wpływa na zasięg, magia co? Do tego nie trzeba rezerwować dodatkowych 4 dni na podróż jak się jedzie na narty na tydzień. Kosmos, pradziadek mi mówił, że taką technologię już mieli w latach 70tych. Na discovery w nocy mówią, że to
  • Odpowiedz
I tu moi znajomi doznali szoku, bo przewidywany czas ładowania wyniósł


@PiotrFr: A jakiego szoku by doznali gdyby zajechali na miejsce a ty trzeba kilka kilometrow jechac do najblizszej stacji benzynowej, bo nie da sie baku napelnic w hotelu...
  • Odpowiedz
@trololo55: I nic nie jesz i nie pijesz? Przez tyle godzin? A jak już coś zjesz albo wypijesz to musi wyjść z drugiej strony. Jeszcze nie spotkałem człowieka, który by tak nie miał.
Albo nie pijesz i wysiadasz jak facet z Passata.
  • Odpowiedz
@reakwon: o panie, moja lepsza połówka wie więcej o elektryce domowej niż ty. A ona jest artystą (grafikiem) z zawodu.
Powinieneś się schować pod kamień ze wstydu pisząc takie bzdury.

Widziałeś ty kiedykolwiek bezpieczniki w swoim domu?
  • Odpowiedz