Wpis z mikrobloga

Czy jakies inne miasto w Polsce ma tak gigantyczne korki, jak #krakow? To w ogóle nie do życia miasto jest do jakiegokolwiek poruszania się. Chyba z 2 razy większe zagęszczenie aut niż we #wroclaw plus do tego jeszcze w tym drugim mieście na wakacje naprawdę aut jest mniej, a Kraków to ciągle wiecznie zatkany niczym woskowiną ucho bezdomnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ForTravelSayYes tak, jeździ się fatalnie. W mojej ocenie największy problem Krakowa to przyjazd pracowników do miasta z miasteczek i miast w ok. Krakowa. To co się dzieje na każdej wylotówce to jest dramat. Myślę że jakby strefa czystego transportu zakazała wjazdu przyjezdnym i nakazała parkowanie w park and ride i tam
Zostawianie samochodu sądzę że mieliśmy tutaj spokój.
  • Odpowiedz
@kone: zakaz poruszania się własnym samochodem byłby lepszy niż SCT.
wyobrażasz to sobie - zakaz wjazdu nie dotyczy MPK. od samego pomysłu mam mokro! a nie, czekaj... to syn mnie oblał wodą z pistoletu
  • Odpowiedz
@nairoht no i? Miasto nie jest w stanie pomieścić tych ludzi i samochodów. Znam wiele osób które wyprowadziły się z Krakowa na obrzeża bo tu się nie da mieszkać bo korki bo dużo ludzi. Po czym codziennie ładują się tymi samochodami do Krakowa. I od razu napiszę, nie jestem przeciwny samochodom, nie jestem przeciwny starym samochodom o ich utylizacji jak są sprawne. Ale problemem są przyjezdni. Sam wracam do swojego mieszkania
  • Odpowiedz
@Thunderball przeczytaj mój następny wpis. Sam poruszam się samochodem, ale również na rowerze czy komunikacją miejską. Ale płacę w tym miejscu podatki i uważam że miasto powinno w pierwszej kolejności promować swoich mieszkańców i im ułatwiać życie. Tyle.
  • Odpowiedz
Ale płacę w tym miejscu podatki i uważam że miasto powinno w pierwszej kolejności promować swoich mieszkańców i im ułatwiać życie


@kone: Ależ naiwne wierzyć, że każdy kto MIESZKA w Krakowie płaci tu podatki skoro mamy wolność wyboru US xDD, eh chłopie
  • Odpowiedz
Myślę że jakby strefa czystego transportu zakazała wjazdu przyjezdnym i nakazała parkowanie w park and ride i tam

Zostawianie samochodu sądzę że mieliśmy tutaj spokój.


@kone: gdzie? Miasto niemal całkowicie olało temat P+R. Pomijając fakt, że sami mieszkańcy mieszkając bliżej centrum, niż są te ewentualne parkingi, wolą jechać samochodem, niż KMK - zwyczajnie jest szybciej i taniej.
  • Odpowiedz
@nairoht

Ależ naiwne wierzyć, że każdy kto MIESZKA w Krakowie płaci tu podatki skoro mamy wolność wyboru US xDD


Jak ktoś mieszka w Krakowie i korzysta z miejskiej infrastruktury, a nie płaci tu podatków, to niech taki pasożyt wydupca i ma pod górkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znam takich, pomeldowani na swoich zadupiach u rodziców a do narzekania pierwsi. Miasto powinno wprowadzić myto.
  • Odpowiedz
@ForTravelSayYes: Ehhh, tęsknie za latami do 2010 roku. Wszędzie można było dojechać autem w tym mieście i zawsze znalazłeś miejsce. To co się o--------a w ostatnich latach, to jakaś degrengolada. Oczywiście młodzie wykształceni z wielkich miast powiedzą, że to postęp i miasto się rozwija. Dzięki k---a za takie rozwijanie. Plombowanie każdej wolnej przestrzeni i korki na każdej jednej zapyziałej drodze. Wolałem jednak ten nierozwinięty Kraków.
  • Odpowiedz
Myślę że jakby strefa czystego transportu zakazała wjazdu przyjezdnym i nakazała parkowanie w park and ride i tam

Zostawianie samochodu sądzę że mieliśmy tutaj spokój


@kone: Ile lat jest problem z korkami, a ci durnie z magistratu jakoś nie palą się, żeby otoczyć miasto parkingami park and ride. No ale na takim parkingu nie da się zarobić, jak na kurniku inwestycyjnym, więc trochę zrozumiałe.

no i? Miasto nie jest w stanie pomieścić tych ludzi
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: Ostatnio właśnie jechałem w terenach Krakowa, gdzie są wyżynne rejony lekko i tylko asfalt, a po bokach wciąż las, to już widziałem oczyma przyszłości jak pomimo wyżyn bohaterscy deweloperzy inżynieryjno-prawnymi sposobami budują tam całe osiedla w konsekwencji jeszcze zwiększając zakorkowanie tego całego miasta. To miasto wymaga całokształtej modernizacji infrastrukturalnej. Nie wspominając o metro, ale to to jeszcze chyba odległa galaktyka, bo jak sobie przypomnę jak Waltz z jej mafią
  • Odpowiedz