Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.

#przegryw #przemyslenia #depresja #polska #psychologia #rodzicielstwo #dzieci #pasta
  • 117
  • Odpowiedz
@VoltAmper230V moim zdaniem to powiedzenie się tyczy bardziej dorosłości niż dzieciństwa. Jak już ogarniesz że rumakowanie się skończyło i tak naprawdę że będziesz max średniakiem to sam pojmiesz że lojalność wobec tych którzy mają coś do powiedzenia jest w cenie.
  • Odpowiedz
  • 0
@senator_bomba

@RKN_ i teraz siedzisz w piwnicy jak na wykopka przystało? ( ͡º ͜ʖ͡º)


No właśnie nie, tak jak wcześniej wpisałem w miarę się ogarnąłem xD pewien szacun wśród rówieśników zacząłem zdobywać pozna podstawówką (8letnią) gdzie dość dużo mogłem wypić i to mi zdecydowanie poprawiło pewność siebie
  • Odpowiedz
@GrimesZbrodniarz True. Nawet jeśli w jakimś stopniu uda Ci się wyrwać z takiego myślenia to i tak masz to tak głęboko w sobie że ciężko nie przekazać tego dalej. Za każdym razem musze się zastanowić czy przypadkiem nie wpajam takiego gówna swoim dzieciom bo jednak nawet nieświadomie zdarza sie że kopiuję zachowania czy teksty rodziców.
  • Odpowiedz
@Som-siad: @Som-siad mówimy o zupełnie innej pokorze niestety. Mojej mamie chodziło o to, żeby przytakiwac, nie wychylać sie, zawsze zgadzać z innymi itd. Pokora o której ty musisz, faktycznie jest cena, zwlaszcza w pracy, ale nie wyklucza ona tego umieć wyrazic swoje zdanie
  • Odpowiedz
  • 19
@GrimesZbrodniarz:
Wbrew pozorom to nie są złe zasady jak je dobrze zainterpretujesz.
np. pod hasłem "bądź pokorny" nie znaczy być cipeuszem czy jakimś sługusem dla innych ,a rada jest o wiele lepsza niż "jesteś Kubusiu panem świata i wszystko możesz co tylko zechcesz". Później takie dziecko dorasta i dostaje obuchem w łeb, że nie jest jednak tym królem świata i #!$%@? może. W byciu pokornym jest też powiedzenie "pokorne ciele 2
  • Odpowiedz
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.


@GrimesZbrodniarz: ja bym jeszcze dopisał "przygotowywanie" dzieci do pracy etatowej jako tej jedynej słusznej,
później nawet jak ludzie są ogarnięci to dla nich kompletną abstrakcją jest praca nie-na-etacie i rozróżniają jedynie dobra i złą pracę ale koniecznie etatową,
w januszeksie
  • Odpowiedz
@GrimesZbrodniarz: to samo z nauczycielami ha tfu xD bylam zawsze nieprzeszkadzający, spokojny, co nauczyciel mowi to swietosc xD a teraz 30 lat i widze te wszystkie debilizmy xD mam sporo mlodszego brata i mowie mu to samo. byle szkole skonczyc, nie ustepuj, pluj na idiotów, nie martw sie tyle i nie mysl za duzo, a jak juz myslisz to mysl
przede wszystkim o sobie, a nie jak komus dobrze zrobic
  • Odpowiedz
@GrimesZbrodniarz: każde pokolenie ma swój #!$%@? zestaw gównomądrości który wynika z czasów w jakich dorastali i to nie jest ustępuj głupszemu, obecne pokolenie również robi z dzieci kaleki, tylko na inny sposób
  • Odpowiedz