Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.

#przegryw #przemyslenia #depresja #polska #psychologia #rodzicielstwo #dzieci #pasta
  • 117
  • Odpowiedz
@GrimesZbrodniarz: akurat to z tymi dobrymi stopniami bylo dobrym podejsciem ale troche niezrozumialym, wiadomo to co mowili rodzice to wydawalo sie czesto zbędne bo rownoczesnie kazali chodzic do kosciola w czym nie bylo widac sensu już wtedy, wiec moze oceny tez nie powinny byc dobre i to syzyfowa praca? tym bardziej ze w szkole ten kto mial dobre oceny byl szydzony dosc czesto, wyzywany od kujonow, a kto mial zle mial
  • Odpowiedz
@GrimesZbrodniarz po prostu urodziłeś się w gorszej genetycznie części społeczeństwa. Wmawianie wszystkim, że dzieci tak słuchają rodziców, że to przez ich słowa nic nie osiągasz jest żałosne. Te słowa nic dla ciebie nie znaczyły, im szybciej to przyznasz tym szybciej znajdziesz prawdziwy problem
  • Odpowiedz
Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.


@GrimesZbrodniarz: No ale może dzięki temu właśnie Polska jest "20 gospodarka świata. Jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek niezależnie kto rządzi.". Tak mi kadzą wykopki, jak idzie temat dlaczego warto umierać za ten kraj ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
po prostu urodziłeś się w gorszej genetycznie części społeczeństwa. Wmawianie wszystkim, że dzieci tak słuchają rodziców, że to przez ich słowa nic nie osiągasz jest żałosne. Te słowa nic dla ciebie nie znaczyły, im szybciej to przyznasz tym szybciej znajdziesz prawdziwy problem


@karamba16: Znaczyły, jeśli szły za tym czyny, np. rodzice nie pozwalali ci wychodzić z domu na imprezy, spotkania, piłkę itd. no bo po co, daleko, coś się jeszcze stanie,
  • Odpowiedz
@RKN_ mi się przypomina jeden motyw gdzie rodzice też nie chcieli żebym się sparzył za szybko: kupno samochodu dla mnie. Ale to nie tak że mi fundowali, nazbierałem na pierwszego gruza i chciałem coś kupić. Tata był chętny do pomocy ale też nie miał czasu.
W końcu wziąłem sprawy w swoje ręce i potencjałem z kolega. To był gruz do nauki, kupiłem a po miesiącu dopiero im powiedziałem (jak przetestowałem że jednak
  • Odpowiedz
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.


@GrimesZbrodniarz: ale cope w całym twoim poście. To klasowe patusy lądują u Janusza w kołchozie, o ile w ogóle podejmą się pracy. Impulsywność, nieprzestrzeganie zasad i brak planu na życie to nie są pożądane cechy w życiu.
  • Odpowiedz
ehh ci glupi rodzice wychowani w komunie, jak oni mogli nieprzewidziec jak beda wygladac dzisiejsze czasy i jak oni smieli wychowywac dziecko adekwatnie do warunkow w ktorych oni zyli. No debile normalnie. Ja na szczescie wiem jakie realia beda za 20 lat i dlatego juz teraz przygotowuje corke do zycia w 2044


@ZielonyRozpustnik: ogółem się zgadzam, ale nie do końca. ZAWSZE osoby przebojowe i cwaniaki więcej osiągały. Relacje międzyludzkie też się
  • Odpowiedz
@RKN_: mylisz dobre wychowanie z wycofaniem. Człowiek dobrze wychowany wie co wypada a co nie wypada, to nie znaczy, że jest pokorny i ustępuje głupszemu lub inne temu.podobne bzdety napisane przez autora wpisu. Nie wiem skąd w was bierze się tyle kompleksów. Że jak rodzice mówili " ucz się" to źle i wogóle wszystko źle bo mnie żle wychowali. Jeśli ktoś jest durniem i nie pitrafi samodziel ie myśleć to mu
  • Odpowiedz
@radek-kedar:

o czym ty #!$%@?? Chyba o sobie i swoich dzieciach z Grażyną. Akurat Polacy na tle innych krajów są mega przedsiębiorczy, mobilni i asertywni, tak że ten.. bajo


Chyba uraziłem czyjąś patriotyczną dumę xD Polacy są tak przedsiębiorczy, że zarabiamy niecałe 1k euro - Niemcy zazdroszczą, a Francuzi już płaczą w kącie xD
GrimesZbrodniarz - @radek-kedar: 
  o czym ty #!$%@?? Chyba o sobie i swoich dzieciac...

źródło: 1w1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@radek-kedar

@RKN_: mylisz dobre wychowanie z wycofaniem. Człowiek dobrze wychowany wie co wypada a co nie wypada, to nie znaczy, że jest pokorny i ustępuje głupszemu lub inne temu.podobne bzdety napisane przez autora wpisu. Nie wiem skąd w was bierze się tyle kompleksów. Że jak rodzice mówili " ucz się" to źle i wogóle wszystko źle bo mnie żle wychowali. Jeśli ktoś jest durniem i nie pitrafi samodziel ie myśleć to
  • Odpowiedz
eee tam, pierdzielenie. Jeśli dziecko jest rozgarnięte, to bardzo szybko samo dochodzi do odpowiednich wniosków i niczego nie daje sobie wpoić. Co najwyżej przytakuje, a swoje wie.


Wielu osób miało/ma konserwatywnych, zaszczutych przez życie rodziców, którzy podporządkowali się temu co los dał, a mimo to poszły one własną ścieżką.


Wszystko zależy jakim jesteś człowiekiem, jaki masz charakter. Jeśli nie posiadasz wrodzonej charyzmy/przebojowośc/inteligencji, to nigdy się jej nie nauczysz i rodzice nie mają
  • Odpowiedz