Wpis z mikrobloga

Gratuluje tym, którzy cieszą się z rosnącego nacjonalizmu na świecie, z le pen, meloni, orbana, memcena, afd, trumpa
Ludzie to się jednak nigdy nie nauczą na swoich błędach xD

Czasy są tak globalne ze wystarczy że ktoś pierdnie w Indiach i zaraz mamy jakiś wirus co dziesiątkuje ludzi, są bomby atomowe, wojny handlowe, ekologiczne kryzysy, nieprzewidywalność rozwoju AI, rozpiździel migracyjny, a niektórym się marzy powrót do polityki z XX wieku xD

Chyba nigdy nie żyliśmy w bezpieczniejszych czasach dzięki integracji, Unii, nato, otwartości i współpracy, dzięki maksymalizowaniu powiazan gospodarczych i społecznych.

Typowy konfederata lub pisior to jest najbardziej krótkowzroczna jednostka na świecie, która widzi tylko czubek własnego nosa i nie rozumie że czasy na całym świecie są coraz bardziej niestabilne.

Mam nadzieję że to tylko chwilowa anomalia i ludzkość wróci na tory liberalnej demokracji, lepsze lgbt i tęczowe #!$%@? niż ruski mir

#polityka #bekazkonfederacji #bekazpisu
  • 80
  • Odpowiedz
  • 208
@farbowanylisek: co ma do zaoferowania nacjonalizm na te wszystkie problemy? Nic, tylko udawanie że nic się nie dzieje i patrzenie na czubek własnego nosa. Jeżeli każdy sobie rzepkę skrobie to nikt tego nie weźmie na klatę. Każdy będzie egoistycznie podchodził do globalnych problemów - to przepis na jeszcze większy chaos, wojny i problemy
  • Odpowiedz
@smutny_przerebel ale Szwecja nie zaliczyła jakiegoś super przeskoku gospodarczego od 2015, jedynie problemy z kradzieżami i gwałtami

@mam_spanko ale ja nie jestem nacjonalistą, jestem zwolennikiem dobrze dobranego portfolio krajów z których wpuszczamy migrantów, np. Ukraina, Białoruś, Wietnam, Kazachstan, Armenia lub jakikolwiek stabilny kraj bez szalejącego Boko Haram lub Państwa Islamskiego jak ma to miejsce w Palestynie.

Nie popieram otwierania się na dzicz stojącą na granicy ściągniętą przez Putina celem destabilizacji Polski
  • Odpowiedz
@smutny_przerebel

tak, przecież Szwecja już upadła. Życzę Polsce takiego rozwoju jak w tej upadłej Szwecji.


W jaki sposób imigranci - zwłaszcza z obcych kulturowo, subsaharyjskich państw typu Somalia - przyczynili się do rozwoju i sukcesu państw skandynawskich?
Słucham.
Wojny gangów się nie liczą na plus, od razu zaznaczę.
  • Odpowiedz
@smutny_przerebel a ja, mieszkając zagranicą, życzę Polsce, żeby pozostała homogeniczna kulturowo jak to tylko możliwe. Bo obecnie to jeden z najlepszych krajów do mieszkania w europie.

Rozwój to jedno, jakość życia to co innego. Wystarczy pojechać do dużego europejskiego miasta, żeby się przekonać do czego prowadzi niekontrolowany napływ imigrantów z innych kultur - niektóre dzielnice pełne śmieci na ulicach, hałas, krzyki etc. Ogólnie spacer po takim st.denis w Paryżu to najlepszy sposób
  • Odpowiedz
@mam_spanko:
Przede wszystkim większość wykopu cierpi na kulturowy problem - uskrajnienia:

- chcemy walczyć z patologiami typu bezrefleksyjne przyjmowanie migrantów, nadużycia w "zielonej polityce", bezmyślne przejmowanie anglosaskich wzorców BLM, systemowa dyskryminacja mężczyzn itp.

- JEB - idziemy w drugą skrajność: popieranie skrajnej prawicy, prosowiecka retoryka, szerzenie fejków i chłopskiego rozumu, prymitywny rasizm

Wykopki - jesteście ofiarami kultury klikalności - polaryzacja poglądów staje się nową normą.
To że jedne siły się mylą,
  • Odpowiedz
Typowy konfederata lub pisior to jest najbardziej krótkowzroczna jednostka na świecie


@mam_spanko: Oni uważają, że jesteśmy jakimś mocarstwem i możemy dyktować warunki innym xD
  • Odpowiedz
@mam_spanko: myślę że się mylisz bo dobrobyt i bezpieczeństwo sprawia że społeczeństwo odpuszcza sobie myślenie a skupia się na dziecinnym zachowaniu z którego nie wyrasta.
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Wszystko o czym piszesz to rezultat hegemonii USA, a nie jakiejś "otwartości" i "współpracy". W momencie gdy zostanie ona wystarczająco podważona obecny porządek świata legnie w gruzach.

ludzkość wróci na tory liberalnej demokracji, lepsze lgbt i tęczowe #!$%@? niż ruski mir


Po pierwsze zupełnie fałszywa alternatywa, po drugie brakuje ci wyobraźni co do tego czym kończy się "liberalna demokracja, lgbt i tęczowe #!$%@?".
To liberalna demokracja jest odpowiedzialna za zdestabilizowanie
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Jak zwykle pierdu pierdu o tym złym nacjonaliźmie xD i jak zwykle porównywanie, że tylko wyborcy tych ugrupowań nie widzą "błędów". Problem jest taki, że największym błędem to jest to, że szeroko pojęta lewica nie potrafi spojrzeć na swoje idiotyczne działania, które powodują wzrost nacjonalizmu. Nacjonalizm w historii nigdy nie brał się bo ktoś tego chciał, tylko był reakcją na sytuację tworzoną przez drugą stronę.
  • Odpowiedz
@mam_spanko: ale to właśnie ich najbardziej boli, że ludzie są szczęśliwi i uśmiechnięci a oni nie, więc plują na wszystko i na wszystkich. Bo jak to tak chłop z chłopem albo co gorsza z murzynem
  • Odpowiedz