Wpis z mikrobloga

Mirki,
mam ochotę nauczyć się gry na keyboardzie.
Jak do tego najlepiej się zabrać? Kupić jakiegoś casio i jechać z jutubem, czy może lepiej pójść na jakiś kurs lub lekcje?

Do tej pory bardzo niskie doświadczenie, jedynie umiem zagrać zwrotkę jednej z kolęd, którą pierwotnie nauczyłem się grać na cymbałkach w podstawówce.

#warszawa #kiciochpyta #instrumenty #keyboard #pianino #fortepian
  • 4
  • Odpowiedz
@szcz33pan: tu masz poradnik pewnego mirka: https://wykop.pl/wpis/56233889/pianino-fortepian-czas-na-wersje-v3-0-mojego-porad Ja osobiście rekomenduje książki typu alfred i faber + nauczyciel. Na yt rekomenduje sprawdzać ćwiczenia z książki czy dobrze grasz. Odnośnie keyboard'a to najlepiej z dynamiczną klawiaturą i sensownym pedałem sustain. Najważniejsze to ćwiczyć codziennie i nastawić się na powolny progress ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szcz33pan: nie rekomenduje bo sam miałem podobny problem i utknalem, ale znałem podstawy teorii i się trochę poduczyłem nut itp. ale do rozważenia klawiatura Midi I strona w stylu Piano marvel (granie z nut i weryfikscja, czy dobrze trafiasz - na początku tutorial i przykładowe granie a później twoja kolej, albo co niektórzy pewnie zdissuja Synthesia czyli "gramie z klawiatury na spadajace klocki" ze tak to ujmę, ale nie nauczy Cię
  • Odpowiedz