Wpis z mikrobloga

Witam, przychodzę z pytaniem bo jestem w tym temacie laikiem. Jakieś 12k km temu wymieniłem kompletny rozrząd w samochodzie. Los chciał aby kilka tygodni temu wydmuchała się uszczelka pod głowicą. Mechanik ogarnął ten temat itd.. auto śmiga super wszystko. Tylko po nagrzaniu silnika, przejechaniu kilku kilometrów usłyszałem dziwny dźwięk z okolicy rozrządu przy 1,1 do 1,5k obrotów. Zajeżdżam do mechanika i pytam co to. On mówi, że to normalne, że pasek ponieważ nie wymieniał rozrządu przy tym z tego względu, że nie dawno był wymieniany. Założył ten sam pasek i też mówi, że on musi się "ułożyć" czy tam "dostroić" i że jakiś czas tak będzie. Pytanie do was mirasy, czy tak faktycznie jest? Czy to po czasie będzie powoli zanikać? ten dźwięk jest strasznie uciążliwy na uszy na niskich obrotach..silnik 1.9 dci.. Ile to może potrwać? jak to działa? Przejechałem już 250km, Niech mi ktoś wyjaśni, a postawię jakąś dobrą kawę w jakiś dzień ()/
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika #rozrzad #motomirko
  • 14
  • Odpowiedz
@Fleys: Jak paska nie wymienił? Przecież pasek kosztuje grosze. Rozumiem zostawić rolki, napinacze - ale pasek wart 100 zł zostawić stary i tak ściągał?
  • Odpowiedz
@Fleys: Pierwsze słyszę o dźwiękach układającego się paska, ale w życiu nie przyszło mi do głowy żeby zakładać używany pasek. Nawet z niewielkim przebiegiem.
  • Odpowiedz