Wpis z mikrobloga

Ameryka odblokowuje wsparcie dla Ukrainy. Co to oznacza dla Kijowa?

Po ponad pół roku sporów, amerykański Kongres w końcu odblokował wsparcie dla Kijowa i przegłosował nowy pakiet pomocowy o wartości ok. 61 mld dolarów. Było to możliwe dzięki postawie spikera Izby Reprezentantów, Mike’a Johnson’a, który - mimo sprzeciwu większości swoich kolegów z Partii Republikańskiej - poddał nowy pakiet pomocowy pod głosowanie.

Odblokowanie amerykańskiego wsparcia dla Kijowa następuje w krytycznym momencie. Przez ostatnie miesiące ukraińska armia skarżyła się na coraz większe braki materiałowe - nie tylko w zakresie amunicji artyleryjskiej, ale również amunicji do systemów przeciwlotniczych. Rosnące braki materiałowe zaczęły przekładać się na coraz gorszą sytuacją na froncie. Zaledwie kilka dni temu szef CIA, William Burns, ostrzegał, że jeśli amerykańska pomoc wojskowa nie zostanie odblokowana to istnieje poważne ryzyko, że Ukraina przegra wojnę do końca 2024 r.

Nowy pakiet pomocowy o wartości 61 mld dolarów daje Ukraińcom nadzieję na odwrócenie niekorzystnych trendów i skuteczną obronę przed nadchodzącą ofensywą Rosjan, której Kijów spodziewa się jeszcze w czerwcu. Część wojskowych analityków podchodzi jednak do nowego pakietu pomocowego z większym dystansem, wskazując że za 61 mld dolarów Ukraina może kupić “czas”, ale nie “zwycięstwo”.

Zapraszam na nowy materiał wideo

Jeśli się spodoba to proszę o wykopanie znaleziska ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#ukraina #rosja #geopolityka #europa #lagunacontent
JanLaguna - Ameryka odblokowuje wsparcie dla Ukrainy. Co to oznacza dla Kijowa?

Po p...
  • 8
  • Odpowiedz
skazując że za 61 mld dolarów Ukraina może kupić “czas”, ale nie “zwycięstwo”.


taki miało być i tak jest, prezentacja nowych technologii wojskowych i poligon testowy jeszcze niesprawdzonych. Ta wojna jest niby ukraińsko-rosyjska, ale jest tak ustawiona, że ani Ukraina, ani Rosja jej nie wygra, nawet jak druga strona się podda. Wygrają wszyscy poza Ukrainą i Rosją: Chińczyki, USA(żydzi), Niemcy.
  • Odpowiedz
Ukraina może kupić “czas”, ale nie “zwycięstwo”.


@JanLaguna: a tak nie jest? To tylko kroplówka by pacjent nie umarł. Ta szumnie zapowiadana, ukraińska zeszłoroczna ofensywa nie wypaliła - większość chyba nawet nie zauważyła że ona się zaczęła ¯\(ツ)/¯ A russcy już dawno temu wyciągnęli z wojny odpowiednie wnioski.
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy

taki miało być i tak jest, prezentacja nowych technologii wojskowych i poligon testowy jeszcze niesprawdzonych. Ta wojna jest niby ukraińsko-rosyjska, ale jest tak ustawiona, że ani Ukraina, ani Rosja jej nie wygra, nawet jak druga strona się podda. Wygrają wszyscy poza Ukrainą i Rosją: Chińczyki, USA(żydzi), Niemcy


dokladnie, a stacje tv kazdej ze stron odtrabia swoje zwycieztwo

czy nie zastanawia Cie troche to, ze rosja sie jednak nadal zbroi, kiedy zawarcie
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy @Arktosik

a dzis wiadomosc w sky news (ogaladam w uk), informacja ze Musk polecial z wizyta do Chin.

Tak szybko po wizycie Blinkena, badz co badz, wygladalo ze to jakas wazna wizyta, a on pojechal prosic o to by dane tesli zbierane od uzytkownikow chinskich, a ktore sa przechowywane na serwerwch w Hong Kongu, zostaly udostepnione Tesli w US.

No powodzenia przy aferze z TikTokiem w US.

Rozbawil mnie komentarz prowadzacego,
  • Odpowiedz