Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie skąd od kilkunastu lat diety radykalne cieszą się tak dużą popularnością.

Dwie najpopularniejsze to: weganizm i keto.

Według mnie najważniejsze dla zdrowia i wyglądu nie jest dieta sama jako całość, tylko żeby była odpowiednia ilość snu i ruchu w życiu, do tego jak najmniej stresu.

Po co robić radykalne diety?

Moja dieta: Ja dbam o to w diecie, aby nie jeść dużo ciężkiego jedzenia, ograniczam cukier i węglowodany, jem dużo warzyw i owoców, jeden posiłek dziennie przynajmniej z mięsem, czuje się znakomicie, dużo lepiej niż 2 lata temu kiedy jadłem głównie mięso, jadłem mało warzyw i owoców i jak nie miałem żadnej równowagi w diecie, alkohol pije bardzo rzadko bo nie lubię, kawę pije czasami bo lubię, owoce i warzywa jem codziennie bo uwielbiam, mięso jem codziennie bo lubię i jest bardzo ważne, nie mam i nie miałem nigdy nadwagi, badałem się 8 lat temu i mam wszystko w bardzo dobrej kondycji.
#dieta #mikrokoksy #wegetarianizm #keto
  • 22
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: ludzie zaczęli się interesować tym co jedzą i skąd ten pokarm pochodzi stąd pojawiły się "radykalne" diety. + Wysyp wszelkiej maści ekspertów i prawdziwych dietetyków w mediach.

Na weganizm głównie przechodzą osoby sprzeciwiające się zabijaniu i wykorzystywaniu zwierząt, a na keto osoby które, wydaję mi się, chcą zacząć zdrowo się żywić i wpadają w trendy. Teraz o keto jest głośno, kiedyś było paleo, bez glutenu i tym podobne.
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: nie wiem czy sie chwalisz czy zalisz, czy o chui ci chodzi w tym wpisie

jestes na keto praktycznie, owoce warzywa mieso i tluszcz i wow, nie miales nadwagi nigdy, brawodla ciebie i genow twoich..

keto jest popularna teraz, bo my dzieciaki wychowane w latach 90tych, wchodzimy w wiek spowolnienia metabolizmu, robimy sie starzy
My doswiadczylismy komercyjngo #!$%@? cukru do kazdego produktu dookoła, co w polaczeniu z wiecznie nieobecnymi #!$%@?
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: Najważniejsza dieta to jedzenie tego, co się lubi, ale w nie za dużych ilościach. Ludzie, którzy żyli +110 lat w zdrowiu taką dietę propsują. Lubisz jeść tylko fast foody, jedz tylko fast foody, lubisz pić cole/mleko itp. zamiast wody, pij, tylko mieść się w kaloryce i bądź chudy, to będziesz żył długo w zdrowiu.
  • Odpowiedz
jem codziennie bo lubię i jest bardzo ważne, nie mam i nie miałem nigdy nadwagi, badałem się 8 lat temu i mam wszystko w bardzo dobrej kondycji.


@wielkifanrapu: ale ćwiczysz na siłowni? Bo żeby mieć efekty trzeba od czasu do czasu się ulać jako natural, nie chodzi o wielki bebzon tylko ok 20-25% BF to dalej jest w normie i całkowity zdrowy poziom tłuszczu, po prostu 6pak znika i zaczynają się
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Na siłowni nie ćwiczę, ale około 5 razy w tygodniu biegam z rana kilka mil i wykonuje trening siłowy: 500 pompek, 500 przysiadów, 500 brzuszków, czasami też trochę innych ćwiczeń wykonuję, ale to jest moja podstawa, ten "plan" treningowy daje tobie to ocenienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja wychodzę z założenia że sport i ruch to najważniejsza rzecz, nawet lepiej jeść niezdrowo ale codziennie się dużo
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: ja ćwicze normalnie, w zime 5x trening siłowy i czasem cardio, teraz w lecie 3x szybkie FBW i 2-3x 100km na rowerze w 3h z hakiem.

ćwicze normalnie na sieciówce siłownianej, sztangi, hantelki, maszyny ale też robie dipy i podciąganie z podwieszonym ciężarem
  • Odpowiedz
teraz w lecie 3x szybkie FBW i 2-3x 100km na rowerze w 3h z hakiem.

@nad__czlowiek: Treningi fbw według ciebie są skuteczne? Szybko jeździsz na rowerze jak 100km w 3 godziny, ja jak byłem młody to jak jeździłem w wyprawy +50km to mi zajmowały całe popołudnie, więc obstawiam że na takie 100km to by zeszło mi z +8 godzin, ale to było kiedyś i nigdy nie byłem regularny w tym.
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu A dlaczego trening fbw miałby nie być skuteczny? Mamy 2024 rok i większość dalej widzi tylko klasycznego splita: klata biceps, plecy triceps, barki nogi (tylko na maszynach, żeby nie wyjść poza strefę komfortu. Komiczne.
  • Odpowiedz
@RudyZibi: nie osiagniesz, bo nie jestes tabelką excelową ktora same wartosci przyjmuje, i widac ze gowno wiesz w temacie dietetyki, masz informacje z lat 00' a wymądrzasz się na tagu
  • Odpowiedz
@RudyZibi: ciezko nie wierzyc, skoro wkoncu schudlem po 30tce prawie 20kg, gdzie pare dobrych lat bylem ulańcem,
dietetyczki po kursach (takie "inteligwntne" jak ty własnie) nie potrafily mi pomóc swoimi "zbilansowani dietami" ktore się zgadzaly w excelu xD a keto owszem pomoglo, przy okazji uniknąłem brania metforminy, ale ty pewnie nie wiesz o co chodzi, bedziesz musial wygoglowac xD

keto to nie jest jakies modne zjawisko, tylko dieta prozdrowotna w określonych
  • Odpowiedz