Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób co chodziły do #licbaza #studbaza w latach 90tych i na początku 2000s
Wtedy też młodzież się tak ubierała? Czy to całkiem nowy styl? Bo mi się wydaje, że wtedy też była taka moda. Ktoś wytłumaczy skąd to się wzięło? Bo jakby ktoś się tak ubrał w 2014 roku uznaliby go za bezdomnego albo za lumpa
Mam wrażenie, że to się zaczęło jakoś w 2020 roku
#pytanie #pytaniedoeksperta #moda #vinted #logikarozowychpaskow
snorli12 - Mam pytanie do osób co chodziły do #licbaza #studbaza w latach 90tych i na...

źródło: 1000002508

Pobierz
  • 186
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@snorli12: to wszystko juz bylo, od lat 70tych kilka styli jest na przemian promowane przez importorerow ktorzy siedzą na stosach zamowionych w szwalniach, zmieniaja sie tylko metody "influencerskie"
  • Odpowiedz
@snorli12: dzisiejsza "moda" wygląda jakby ktoś menelowi ukradł ciuchy a sam menel je wyciągnął ze śmietnika. No cóż ja pamiętam w latach 90 jak się nosiło stare ciuchy po rodzeństwie czyli szmaty za duże na nas i był to wstyd.
  • Odpowiedz
@snorli12: Taka sama moda była, ale imo teraz jest mniejsze parcie na markowe ubrania. Teraz się możesz ubierać w lumpexach i jest ok, bo i tak każdy wie, że robisz to z wyboru, a nie biedy.
  • Odpowiedz
@snorli12: kiedyś mało który dzieciak patrzył na co była moda. Nosiło się ciuchy po rodzeństwie, kuzynach czy sąsiadach. Na giełdzie też były szmaty jakie były
  • Odpowiedz
Chyba śnisz, że było z lumpa albo bazaru. Tak samo jak teraz była pogoń za markami ubrań i jak ktoś kupił z bazaru to był hejtowany mocno.


@jamtojest2: Cooo?

W latach 90. nie kupowało się z lumpa i bazaru? xDDD Chłopie, jeszcze 2000-2005 to było stanie na kartonie i nawet w całkiem dużych miastach nie było galerii handlowych.

Pogoń za markami ubrań - tak, szczególnie gdy ktoś wrócił do domu
  • Odpowiedz
@snorli12:
Normalne ubranie, co chcesz? Od 20 lat w takich chodzę. W sklepie ostatnio kupiłem spodnie dresowe, dwa lata wcześniej koszulę i spodnie na imprezę rodzinną.
A tak to kupuje w lumpach po parę zł wszystko oprócz bielizny, skarpet i butów.
  • Odpowiedz