Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mireczki z tagów #hr #rekrutacja #praca #pracbaza i #pracait mam pytanie, ile teraz trwa średnio proces rekrutacyjny? Od świąt w sumie wysyłam CV i do tej pory mam może jakąś informację zwrotną z mniej niż 10%. Patrząc po pracuj.pl większość wysłanych ofert jest dostarczona i tyle. Tyle to teraz trwa? W 2022 roku po 2 tygodniach to już miałem parę firm do wyboru a teraz nawet żadna babka z HR-u nie zadzwoniła. ;(



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: no u mnie podobnie informacji zwrotnej praktycznie brak. Na jakies 15-20 wysyłek kilka tylko miało status "otwarto". Nie stresuje się bo jakoś zbytnio, bo nie potrzebuje pracy na juz, ale bardziej z ciekawości co inni oferują w branży.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: właśnie szukałem nowej roboty (od sierpnia, bo 3 miechy wypowiedzenia). 2 tygodnie i mam list intencyjny na stole. Niemniej, niektóre firmy dopiero się budzą i dzwonią z pytaniem, czy jestem jeszcze dostępny do rozmowy.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim gdzie się da próbuj wysyłać bezpośrednio do firmy zamiast przez pracuj. Jest to irytujące, trzeba się nawypełniać tabelek - ale też dlatego HR mogą dawać priorytet. Przez pracuj są zasypywani setkami bezsensownych aplikacji, wysłanych na zasadzie - skoro jedno kliknięcie, to czemu nie.
  • Odpowiedz