Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czasami chciałbym zapomnieć lata 2020-2024 albo przynajmniej jakoś uśpić moje myśli. Bo jak zaczynam o tym wszystkim myslec to telepie mnie i nie mogę się uspokoić. W ogóle nie mogę się pogodzić z tym co się stało od 2019. Jak zaczela sie pandemia to mialem naprawde taka mysl "a moze jednak bedzie sprawiedliwie? Moze rzeczywiscie drukuja gotowke by uratowac szaraczkow"

- nadrukowali w cholerę taniego hajsu
- który rozdawali na lewo i na prawo każdemu co miał biznesik przez co wszyscy ładowali gotowke w betonowe złoto. Czy to polskie grubasy czy to zagraniczne, wszystko szło w nieruchomości zamiast w pensje pracowników czy inwestycje lub technologie. Znam wlasicieli hoteli, airbnb czy restauracji to oni przez 2 lata wykupili grunty, pare mieszkan, nastepne lokale.
- obniżyli stopy procentowe do 0% więc reszta rzucila sie jeszcze bardziej na mieszkania. Ludzie ktorych nie bylo stac wczesniej teraz w srodku pandemii brali mieszkania jak leci.
- spowodowało ogromną inflacje oficjalnie skumulowana na 40-iles % a naprawdę na produktach codziennego użytku o wiele większą.
- żeby studzić inflację postanowili podwyższyć stopy. Pierwszy super dobry krok ale oczywsicie...
- Dodali wakajki oraz beke2% gdzie każdy podatnik pokrywa ze swoich pieniędzy kredyt kogoś innego na 10 lat. Super chłodzenie inflacji bulwy.
- zaczęli sprowadzać setki tysięcy nielegalnych imigrantów żeby mieć tania siłę robocza zanizajac wszystkim pensje. Pan Marek na budowie to teraz Ahmed. Pani Krysia na kasie to teraz Yulia.
- pozwolili flipperom i pośredników na pasozytowanie bo "koło zamachowe'
- dzietność pikuje jak niemiecka stuka na ruskich w 44
- wojna na granicy
- Ukraina mimo że nie jest w unii, to Ukraińcy mają te same przywileje co jakby byli w unii. Emerytury, służba zdrowia, praca. Czyli filary UE bez bycia w UE i spełniania warunków UE.

Serio te ostatnie 4 lata to tragedia. A co mają powiedzie Ukraińcy co musieli uciekać że swojego kraju (co prawda umożliwiło to milionom yulii na lepsze życie na zachodzie). Co mają powiedzieć studenci co przez 3 lata studiów mieli zajecia online? Co mają powiedzieć osoby po 50 co zostały z dnia na dzień zastąpione przez miliony tańszych robotników?

Ja sam się nie załapałem się na 0 podatek przed 26 bo byłem już za stary, nie zalapalem sie na pomoc covidowa bo nie mialem biznesu, nie zalapalem sie na 500+ bo nie mam dzieci, nie załapałem się na bk2% bo wyjechałem na emigrację, jak wróciłem to teraz tez nie załapie się bo przekroczyłem 35 lat.

Lata leca a mam wrazenie ze zamiast byc bagatszym, szczesliwszym i bardziej przebojowym to gorzej sie czuje niz przed 2019.

Jak o tym myślę to mi się szczerze slabo roki, zly jestem, plakac mi sie chce, mam ochote rozwalic cos, mam ochote rzucic to wszystko. Jedynie połowa butelki ginu czy whiskey pomaga by o tym zapomnieć. Tylko nie wiem czemu alkohole też kosztują 2x co 5 lat temu ale moja pensja nie poszła x2 (poszła o 23% do góry a nie 100%)

Blagam, pomoze mi ktos przestac o tym myslec?

#nieruchomosci #ekonomia #ukraina #depresja #takaprawda



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja mam biznes i #!$%@? dostałem, chyba ze po dupie jak inflacja ruszyła i ludzie przestali kupować. Obecnie gospodarka jedzie na pół gwizdka i niespecjalnie idzie l
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Duzo racji miras z tym, jak spektakularnie spiehdolil się świat po 2019 roku. Ale zawsze możesz się pocieszyć że mogło być dużej gorzej. Wciąż żyjemy w najlepszych możliwych czasach na najlepszym możliwym kontynencie.
  • Odpowiedz
@gharman: To prawda, w 2019 się szarakom żyło najlepiej. Ta cała covidova histeria to była głównie po to, żeby bogaci się zrobili jeszcze bogatsi. I żeby szarakom tak dobrze nie było, bo już zaczęli podskakiwać.
  • Odpowiedz
stoicyzm

@Eliade:
Lepiej poznać szerzej filozofie, teologie. Stoicyzm neguje część natury ludzkiej jaką są emocje.

Blagam, pomoze mi ktos przestac o tym myslec?

@mirko_anonim:
Myśleć należy nadal, ale jak rozwiązać swoją sytuację i zniwelować negatywny wpływ zewnętrzny systemu na siebie (w każdej dziedzinie: rodziny, finansów itp.). Np. zdywersyfikować finanse, trzymać sporą część kapitału w rzeczach, które kontrolujesz tylko Ty. Zminimalizować obciążenia podatkowe (np. przejście z etatu na JDG), jednocześnie ułatwia
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Mam tak samo jak Ty. Miałem odłożone 500k i władowałem w lokaty bezpiecznie, na giełdzie się nie znam, a nieruchomości mam 2 i tak jak Ty myślałem, że nie można pomopować tego balonika dłużej. Myliłem się, moje 500k jest teraz warte 250k w porywach, kilku Mariuszków co nam nabrało mieszkań w kredo i jeżdzą Porsche.

Tu nie chodzi o zazdrość, nie potrzebuję Porsche, chodzi o wartość pieniądza, stabilność,
  • Odpowiedz
To prawda, w 2019 się szarakom żyło najlepiej. Ta cała covidova histeria to była głównie po to, żeby bogaci się zrobili jeszcze bogatsi. I żeby szarakom tak dobrze nie było, bo już zaczęli podskakiwać.


@arsze_nick: @mirko_anonim Ciekawe 'spostrzeżenia'.
A teraz weźmy się za statystykę.
Statystycznie Polacy mają coraz więcej powierzchni i to cały czas rośnie.
Nie #!$%@? że to bogaci mają coraz więcej bo już dawno mięli wielkie domy - teraz
maszfajnedonice - >To prawda, w 2019 się szarakom żyło najlepiej. Ta cała covidova hi...

źródło: c2134

Pobierz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a co potrafisz robić? Dlaczego liczysz na państwo że coś Ci da? Niby za co? :p Jak umiesz przynajmniej liczyć, to licz na siebie i weź los w swoje ręce. Jak tutaj Ci się nie powiedzie to zawsze możesz spróbować w innym kraju. Tylko trzeba się zmotywować i wyjść ze swojej strefy komfortu. A ponarzekać też można, tylko potem trzeba coś ze sobą zrobić. Żeby nie narzekać na to samo
  • Odpowiedz