Wpis z mikrobloga

Myślałem o tym aby pobawić się dronami FPV i iść w stronę wyścigowych z czasem. Ale jestem w tym totalnie zielny. Latałem kiedyś parę razy dronami GPS, które chyba nawet ciężko rozwalić, ale szukam czegoś aby sobie pośmigać. Nie mam za dużo czasu na składanie czegoś własnego i nie chcę też produktów z najwyższej półki. Polecacie coś? No i jeszcze jedno, przepisy zmieniały się kilka razy w ciągu ostatnich lat. Jakie uprawnienia bym potrzebował aby pośmigać po ogrodzie lub po jakimś bezludnym lesie.

Widziałem DJI FPV, ale ludzie raczej go mocno krytykują szczególnie za wagę.

#drony #fpv
  • 12
  • Odpowiedz
@dad1111: DJI FPV (a.k.a. ziemniak) to przeżytek (dron jak i gogle), jak już coś od DJI to DJI Avata + gogle 2 albo Avata 2 (C1) z goglami 3 - ich zaleta jest taka, ze mają opcje latania jak każdym dronem DJI, ale i pełny tryb manualny. Tylko trzeba mieć to na uwadze że to cinewhoopy, a nie drony akrobatyczne.

Jaki budżet? Bo jak nie w DJI, to może na początek
  • Odpowiedz
@dad1111: fpv to bardzo czasochłonne i zasobożerne hobby, 3k to kropla w morzu potrzeb - zwłaszcza na start. To że dron nie jest od DJI nie znaczy że zaraz trzeba go lutować i samemu składać, po prostu kupujesz gotowca BnF (np. Geprc Mark 5, iFlight Nazgul itp itd).

Rzucę paroma cenami od dji na początek, używki/nowe:
Zacznimy od gogli:
- Gogle DJI Integry (O3) ~1800+ (używka)
- Gogle 2 (O3) ~2500
  • Odpowiedz
  • 0
@sirgorn: dzięki. Symulator i tak planowałem zanim będę latać fpv. Istotne dla mnie jest sterowanie manualne bo chcę to do zabawy, a nie pięknych ujęć z góry. DJI jest o tyle spoko, że chyba całkiem sporo ludzi ich używa i pewnie używane łatwo kupić. Muszę sobie przeanalizować Twoją rozpiskę bo wygląda super.
  • Odpowiedz
@dad1111: Rudy z kanału A ten znów o dronach robi dzisiaj live pt. "PRZEGLĄD DRONÓW FPV Z OLX", nie najgorszy pomysł sobie obejrzeć (live czy tam powtórkę), bo będziesz miał ogląd cenowy okiem kogoś kto prowadzi swój sklep, ja ceny dronów nowych podawałem - bo uważam, że jak ktoś się nie zna, to może się naciąć, albo nie będzie wiedział jak przywrócić stan fabryczny.

Jeśli chcesz manual (acro) i interesują Cię
  • Odpowiedz
Rudy z kanału A ten znów o dronach robi dzisiaj live pt. "PRZEGLĄD DRONÓW FPV Z OLX"


@dad1111: oglądam to no i za 2.5k to nawet zestawy z DJI V2 jakieś były, więc może ten olx to nie taki głupi pomysł - tylko jako początkujący nie będziesz wiedział czy kupujesz śmietnik, czy coś dobrego, to będzie problematyczne.
Polecam sobie puścić gdzieś w tle, fajne na rozeznanie się ze sprzętem
  • Odpowiedz
@Exevo_gran_mas_flam: gdzie Ty za 3.3k widzisz, sam za 1750 sprzedaje na olx z panelami iflighta i kupca nie mam xD znajdziesz golasy jeszcze taniej
Może mówisz o nowych goglach 2 (nie V2)? One są nowsze i nowe są droższe, ale używki też po 2.5k idzie kupić
  • Odpowiedz