Wpis z mikrobloga

  • 264
@lagomorph

Do czego to doszło, ale chyba trzeba na razem głosować xD

Jakby jeszcze wprowadzili kryterium dochodowe do 800+ żeby obniżyć koszt tego (bo że ogólnie popierają to wiem) to mają mój głos xD
  • Odpowiedz
@lagomorph: Razemeczek niby wielki przeciwnik deweloperów, ale jak był wniosek o odrzucenie bk2% to potulnie wstrzymali się od głosu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Czoso: Jak wygra razem, to może i wybuduje mieszkanie, którego nie dostaniesz, bo przed tobą będzie milion ludzi lepiej punktowanych (bezdomni, "samotne" matki z dziećmi z konkubentami, ludzie pracujący na czarno, którzy nie osiągaja dochodu), ale przynajmniej zapłacisz za wszystko więcej w podatkach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jakby jeszcze wprowadzili kryterium dochodowe do 800+ żeby obniżyć koszt tego (bo że ogólnie popierają to wiem) to mają mój głos xD


@Czoso: taniej jest dawać wszystkim niż wprowadzać weryfikację
  • Odpowiedz
  • 73
@ZaQ_1

Tak, znam te pisowską propagandę.

Nie łykam tego. Wszystkie inne systemy informatyczne mogą być wprowadzone w innych obszarach i dają radę, a tu nagle będzie to miliardowy koszt? Kto to policzył?
  • Odpowiedz
  • 16
@Czoso:

Jakby jeszcze wprowadzili kryterium dochodowe do 800+ żeby obniżyć koszt tego (bo że ogólnie popierają to wiem) to mają mój głos xD


I właśnie to jest piękne, że paradoksalnie Razem nazywane tu komuną socjal by ukróciło. Odcięłoby zamożnych, stałoby się realnym wsparciem dla najuboższych, bo przecież żartem jest, że takie Mentzeny pobierają te dodatki.
  • Odpowiedz
@lagomorph: Pomysł z przekazywaniem mieszkań na cele komunalne jest głupi. Z całym szacunkiem, ale część mieszkańców takich mieszkań będzie uciążliwa dla innych. I potem ktoś, kto lata odkładał na mieszkanie, musi się użerać z kimś takim. Wystarczy sobie znaleźć artykuły jak wyglądały niektóre z takich mieszkań po wyprowadzce lokatorów np w Sosnowcu. Ewentualnie niech wprowadzą ustawę, że jak ktoś dewastuje albo jest uciążliwy to się go wywala ale migiem. Ewentualnie gdzie
  • Odpowiedz
  • 4
@Wink

Paradoks dopłat. Razemki by były mniej szkodliwe, bo by rozdawali tylko biednym w przeciwieństwie do pisowców którzy rozdawali każdym.
  • Odpowiedz
@lagomorph @Czoso Wy chyba nie widzieliście programu Razem, jeżeli chcecie popierać ich tylko ze względu na to że są przeciwnikami BK0%. Te dopłaty do kredytu to jest ogromny rak, ale w ich programie są jeszcze mocniejsze rzeczy takie jak:
- pensja minimalna zwiększana automatycznie do 2/3 średniej krajowej - czyli wpadamy w błędne koło i albo wszyscy będą zarabiać w okolicach minimalnej, albo wysokość pensji (wyrażoną w PLN) i inflację wywali w
  • Odpowiedz
  • 1
@Nobody32 Ale czyja to wina? Samorządu, bo nie dba o swoje zasoby.

Przede wszystkim powinno się odejść od tego, że mieszkania komunalne rozdaje się patologii. Urzędy powinny takie lokale wynajmować zwykłym obywatelom za rynkową stawkę, albo za obniżoną, jeśli je odremontują. Jak wprowadzi się patologia uprzykrzajaca ludziom życie, to powinno się ich przenosić do jakiś slumsów jak tylko zaczną uprzykrzać życie sąsiadom, czy niszczyć lokal.
  • Odpowiedz