Wpis z mikrobloga

#pytaniedorozowychpaskow #rozowepaski #logikarozowychpaskow #rodzina #zwiazki #aborcja
Serio do różowych pytanie. Proszę odpowiedzcie.

Skoro kobiety chcą aborcji także z powodów ekonomicznych jak można zmuszać mężczyzn do płacenia alimentów? Przecież to ten sam przypadek.
Nie zgadzacie się że tak jak kobieta ma kilka miesięcy na podjęcie decyzji o aborcji mężczyzna także powinien mieć kilka miesięcy na zrzeczenie się ojcostwa?

Tym bardziej jak nie wie o dziecku - chyba oczywiste że jak nie wie że kobieta jest w ciąży to nie są w związku i nie powinien być pociągany do odpowiedzialności. Kobieta może go powiadomić i wtedy musi podjąć decyzję. A jak ona nie wie kto to albo nie chce go powiadamiać można przyjąć że mężczyzna zrzeka się ojcostwa - nie będzie płacił. Wtedy ewentualnie od momentu kiedy się dowie będzie miał 3 miesiące na zrzeczenie się.

Przykładowa sytuacja. Kobieta zaszła w ciąże - wie że ojcem jest jej bogaty fuck-friend kolega.
Nie mówi mu więc może podjąć decyzję o aborcji. Nie podjęła a po roku decyduje się powiedzieć koledze.
Kolega może uznać ojcostwo - płaci alimenty i może mieć widzenia, częściową opiekę i inne przywileje rodziców. Może uznać że rezygnuje - nie płaci.

Co o tym sądzicie? Całkowicie logiczne i sprawiedliwe wobec obu płci.
  • 33
ja bym dodał do tych ustaw aborcje na żądanie ojca


@Milosz176: to nie ma sensu. On się może zrzec ojcostwa(tak powinno być) więc to już nie jego interes. Jak kobieta chce sama to ciągnąć jej problem.
Dlaczego nie robić tego w drugą stronę? Bo jednak jakby kobieta się zrzekła a mężczyzna nie ona by musiała dalej rodzić przechodzić ciążę itd.
@masz_fajne_donice: nie, to nie ma sensu. Jestem za testami na ojcostwo na życzenie ale oczywiście domniemany ojciec powiem za to płacić z własnej kieszeni.
Uważam też, że o ciążach innych kobiet niż ja nie mam prawa decydować i nikt inny nie powinien niż kobieta, która w tę ciążę zaszła.

Ty, mężczyzno, jeśli nie chcesz dzieci skorzystaj z prezerwatywy, wykonaj wazektomię.
Kobiety mają antykoncepcję hormonalną, awaryjną i moim zdaniem powinny mieć możliwość
@masz_fajne_donice:

Serio do różowych pytanie. Proszę odpowiedzcie.

Dobra, a więc jako mężczyzna odpowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro kobiety chcą aborcji także z powodów ekonomicznych jak można zmuszać mężczyzn do płacenia alimentów? Przecież to ten sam przypadek.

1. Niestety, ale dla relatywnie całkiem sporej części społeczeństwa przestaje to być ten sam przypadek w zależności od tego jakiej płci jest osoba która ma ponieść ewentualną odpowiedzialność.

Jestem za
Uważam też, że o ciążach innych kobiet niż ja nie mam prawa decydować i nikt inny nie powinien niż kobieta, która w tę ciążę zaszła.


@darknightttt: Przecież nie twierdzę że ktoś powinien. Niech sama decyduje.

Ty, mężczyzno, jeśli nie chcesz dzieci skorzystaj z prezerwatywy, wykonaj wazektomię.


@darknightttt: Ten sam argument mogą użyć antyaborcjoniści wobec kobiet. Było uważać teraz masz rodzić.

W tym temacie nigdy nie będzie pełnej równości chociażby ze
@masz_fajne_donice: To kto utrzyma dziecko, które jest niewinne? Jakby ideą alimentów jest przymuszenie do utrzymania dziecka, trzeba ponieść konsekwencje, a opcja zrzeczenia się jest całkowitym zaprzeczeniem pomysłu, w szczególności w wariancie z automatu jak ojciec nie wie. Priorytetem jest dobro dziecka i dlatego to wygląda obecnie jak wygląda.
@masz_fajne_donice jesli facet nie chce dzieci z daną kobietą to czemu nie wykona wazektomii albo użyje prezerwatywy? Czemu kobieta jak chce dziecka ale facet stwierdził że bez gumy chce to ona ma ponosić całą odpowiedzialność jak on stwierdzi że teraz radź sobie sama. Idąc do łóżka idą tam dwie osoby i jeśli chcą dzieci to je robią a jeśli któraś ze stron nie chce dziecka to się zabezpiecza. Jesli facet nie chce
@masz_fajne_donice: powinny byc od razu robione testy na ojcostwo, ale ostatnie kilka glosnych spraw potwierdzilo ze nawet jak testy wykazaly ze chlop nie jest biologicznym ojcem to i tak mu przyklepali alimenty no bo ktos musi placic xD
@kasiknocheinmal: mogą się nie ruchać
Przecież nikt nie pozwoli 18 latkowi na wazektomię. Zresztą może chcieć mieć dzieci w przyszłości a ten zabieg nie jest uznawany za odwracalny. Więc to żaden argument.
Obie strony równo odpowiadają za seks no chyba że to gwałt. Nie rób z kobiet dzieci - zdecydowała się na seks więc odpowiada w takim samym stopniu jak mężczyzna.