Wpis z mikrobloga

"jeśli ktoś jest przeciwnikiem aborcji to niech jej sobie nie robi".


No i dziękuję, dobranoc. To powinno wyczerpać temat. Nie wiem czemu niektórzy tego nie rozumieją.


@zielonzielon: mój ulubiony argument w dyskusjach o prawie aborcyjnym

"a jak Polki robią aborcję w każdym kraju sąsiedzkim Polski to dobrze czy źle?"

i wtedy każdemu prawakowi się morda zamyka, bo nie wie co bidulka ma powiedzieć, bo bidulka myśli, że Polska to jest #!$%@?
@d4wid: Jeżeli ktoś mówi o tym, że aborcja to kwestia religijna to jest totalnym idiotą. Temat zabijania swoich dzieci na etapie ciąży istniał już w czasach starożytnych i pojazdy z dwóch stron można znaleźć w źródłach z Mezopotamii ale typowo trzeba robić z siebie pseudomądrego ignoranta zupełnie ignorując wiedzę naukową.
@zielonzielon: "Jeżeli nie chcesz kogoś gwałcić, to nie gwałc"
No i dziękuję, dobranoc. To powinno wyczerpać temat. Nie wiem czemu niektórzy tego nie rozumieją.

Nie wiem, czemu głąby nie rozumieją całej istoty sprawy. Ruch pro-life uważa, że życie zaczyna się OD POCZĘCIA. Dla tego środowiska jest to zabójstwo i tyle. Argument "to tego nie rób" jest w tym kontekście bez sensu, ale wykopkowe bezmózgi #!$%@?ą jakiś truizm i cyk pora na
Nie chce mi się wołać wszystkich głąbów od NO TO JAK KTOŚ NIE POPIERA GWAŁTÓW TO NIE GWAŁCI LEWACTWO ZAORANE to napisze tutaj zbiorczo:

Różnica między aborcją a waszymi przykładami polega na tym, że wy przywołujecie czyny, których przedmiotem jest druga osoba, np. zabójstwo. Z kolei podmiotem aborcji jest kobieta, a przedmiotem jej ciało.
Chodzi tylko o postawienie granicy gdzie czyjeś poglądy mają wpływać na innych.


@Variv: Tą granicą jest niezabijanie swojego dziecka. Masz takie poglądy, że to nic takiego, a płód to nic? Nie zmienia to faktu, że swoimi poglądami i aborcją wpływasz na drugiego człowieka.

Aborcji na życzenie przeważnie się dokonuje w fazie kiedy płód po za organizmem matki nie przeżyje (do 12 tygodnia).

Dwulatek bez opieki nie przeżyje. Znaczy, że można zabijać...
Już pomijam że po drodze masz miliony antykoncepcji i tabletek po


@pevka: Tych tabletek po, co do których to Duda, pisowcy i konfederaci ostatnio wyrażają same sprzeciwy i wątpliwości (wbrew jakimkolwiek danym i badaniom medycznym)? ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@pevka: A co powiesz o ciąży zagrażającej życiu lub uszkodzonych płodach? Również w takich wypadkach ciąża ma być donoszona? Bo aktualnie tak to wygląda.

Co w przypadku wpadki i nie uzyskania wizyty u lekarza po tabletkę po? Albo co jeśli farmaceuta kieruje się klauzulą sumienia i nie sprzeda tabletki? Co z osobami, które stosują antykoncepcję hormonalną, która powoduje skutki uboczne, przez które antykoncepcja jest nieskuteczna?