Wpis z mikrobloga

Dobra kurła bo to nie jest śmieszne nic a nic co ten Hetman wygaduje w wywiadzie.
Jako że starsze mirki pamiętające rządy PO, kojarzą że Donald boi się jedynie opinii i słupków sondażowych - pytanie / ankieta:

Ile z Was faktycznie przyszłoby / przyjdzie gdyby zorganizować protest w tym temacie w Warszawie?

#nieruchomosci #stopdoplatom #koalicjadeweloperska #polska #kredythipoteczny #kredyt0procent #warszawa #polityka
Polska5Ever - Dobra kurła bo to nie jest śmieszne nic a nic co ten Hetman wygaduje w ...

źródło: 1670583330aPaiJQ3DYEZPDR6rW875rV01P3Bl6

Pobierz

Protest w Warszawie?

  • Obecny 29.1% (427)
  • Mam to w dupie 18.5% (271)
  • Best what I can do is plusy i wykopywanie znalezis 52.4% (769)

Oddanych głosów: 1467

  • 21
  • Odpowiedz
  • 40
15 osób i zrobicie wykop piwo.


@stanleymorison no to kurna jak Polacy nie dorośli do demokracji to niech dopłacają deweloperem i płacą 30k / m2. Przynajmniej będę mieć świadomość że spróbowałem wszystkiego aby temu zapobiec ()
  • Odpowiedz
Ile z Was faktycznie przyszłoby / przyjdzie gdyby zorganizować protest w tym temacie w Warszawie?


@Polska5Ever:

Protesty nie dadzą rezultatu.
Na słupki wpływa elektorat negatywny i alternatywa.
PiS przegrało przez ruch anty-pis i mobilizację młodego elektoratu.
Jak chcemy wpłynąć na Tuska to nie protestami a badaniami opinii publicznej w tej sferze:

Wzrost ceny mieszkań -> wzrost poczucia beznadziei wśród młodych -> spadek frekwencji młodych i zaangażowania politycznego (znacznie mniej oddolnych inicjatyw
  • Odpowiedz
Ile z Was faktycznie przyszłoby / przyjdzie gdyby zorganizować protest w tym temacie w Warszawie?


@Polska5Ever: Jutro nowy wpis:

No dobra, ale teraz poważnie, ile z Was by poszło na protest?


A w poniedziałek:

Ale teraz bez jaj, ostatecznie - ilu pójdzie?
  • Odpowiedz
PiS przegrało przez ruch anty-pis i mobilizację młodego elektoratu.

Jak chcemy wpłynąć na Tuska to nie protestami a badaniami opinii publicznej w tej sferze:


@CzarnaSylweta: Tyle, że właśnie protesty na dobre skonsolidowały ruch anty-PiS i spowodowały pierwsze tąpnięcie w sondażach, którego już nie odbudowali. Do tego protesty wpływają na opinię publiczną.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Moim zdaniem sami nic nie wskóramy - ot, banda dziwolągów z wykopu. Jeżeli ten protest ma mieć realną siłę to trzeba zaangażować inne organizację, np. Miasto Jest Nasze, Razem, jakieś inne ruchy miejskie, etc. Organizacje, które mają realne zaplecze mobilizacyjne + przełożenie na media. Jak zadzwonisz do mediów, że jest protest to pies z kulawą nogą się nie pojawi. Ale jak zadzwoni Razem i to nagłośni to przyjadą ekipy to
  • Odpowiedz
@wstanczyk: PiS przegrał przez zmęczenie materiału, dokładnie tak samo jak PO.

Było chwilowe duże tąpnięcie po protestach - fakt - ale jakbyś narysował prostą kreskę na wykresie poparcia względem trendu przed protestami to wynik w momencie wyborów wyszedłby ci mniej więcej taki sam.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Przecież rudy jest niereformowalny. Stracił już raz władzę, bo podejmował decyzje wbrew swojemu elektoratowi co pokazywały słupki sondażowe, ale olewał to myśląc, że jest to do nadrobienia w kampanii wyborczej. I tak będzie znowu, tylko tym razem PIS wróci już po 4 latach. Oni muszą tylko przetrwać i rzucić w następnej kampanii jakiś populistyczny temat typu uchodźcy z 2015 a koalicja zaora się sama realizując interesy lobbystów lokalnych i zagranicznych
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: zalogowałem się na wykop po raz pierwszy od dwóch miesięcy, żeby zagłosować, że będę. Tak więc jak reszta sobie w ankiecie jaja robi to będzie nas przynajmniej dwóch na proteście
  • Odpowiedz
@CzarnaSylweta: jak protest nic nie dadzą? Pamiętasz to zamieszanie po zmianach w prawie aborcyjnym? PiS sporo stracił poparcia. A piątka dla zwierząt- kolejny strzał w rządy PiS. I najnowsze protesty rolników, przez kilka tygodni wszystkie media debatowały o zielonym ładzie, a Komisja Europejska wstrzymała nad nim pracę do wyborów, niech następna ekipa się martwi. Tylko kwestia organizacji, trzeba uderzyć do ogólnopolskich organizacji, które pomogą nagłośnić akcje, można np. jak pielęgniaki rozbić
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: głąby sami tak głosowaliście, były wybory kilka miesięcy temu, w kampanii było mówione bk0%.
Teraz morda w kubeł Polaczki, nie umiecie w demokrację to teraz będziecie yebani. Ja głosowałem na konfederację i mam czyste sumienie.
  • Odpowiedz