Wpis z mikrobloga

Brakuje magikow. Kiedys okolo 18-20 lat temu po kazdym meczu ligi mistrzow jedyne o czym marzyles to nastepnego dnia wziac pilke i cwiczyc triki i zagrania ktore zobaczyles w TV. Zadna gra komputerowa z tym nie mogla rywalizowac. Te skillsy mi zostaly w nogach do tej pory uzywam mimo lat i nieregularnej gry.
Teraz nie ma czasow, gra sie na szybko podaniem na afere i przypadkiem + czasem sila troche. Czy ktos sie zgadza ?

#mecz #pilkanozna #nostalgia #kiedystobylo #lata90 #meczyki #reprezentacja #barcelona #fifa19
Seb9910 - Brakuje magikow. Kiedys okolo 18-20 lat temu po kazdym meczu ligi mistrzow ...

źródło: dribble

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Seb9910: teraz to tylko jak ktoś klepki lubi. Bo faktycznie na indywidualny drybling to już nie ma miejsca. Napastnik jest już tak blisko bramki że robi jedną kiwkę i strzela. Ale to też chyba skutek tego że obrona gra lepiej niż kiedyś
  • Odpowiedz
  • 3
@programista_wykopek no i co z tego ze pada dużo goli, jak zadnej nikt nie będzie pamiętał za 2 lata. Ja np gola Ronaldinho z Chelsea z miejaca (jak kibic Chelsea) będę pamiętał do konca życia. Jeszcze kilka lat temu dla takiego CR7, Bale'a czy Messiego warto było odpalić mecz. Wczoraj usunąłem oglądając Barce z PSG.
  • Odpowiedz
Kiedys okolo 18-20 lat temu


@Seb9910: Sam sobie w pytaniu rozwiązjujesz problem. Jesteś stary i tyle. Co to za przedziwne zrządzenie losu, że piłka nożna istnieje ponad 100 lat, ale była fajna akurat tylko wtedy, gdy byłeś młody i Cię to ekscytowało?
  • Odpowiedz
Wymień mi rok w którym w ćwierćfinale padło tyle goli co w tym roku. Po prostu stetryczałeś

@programista_wykopek Fanom kopanej to chyba nie po drodze z logiką, statystyką i pojęciem dowodu anegdotycznego, no nie?
  • Odpowiedz
Jak dla Ciebie gole są kluczowym wyznacznikiem atrakcyjności meczu to oglądaj kobiecy futbol, tam pada ich sporo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Beeercik: Ostatni zajebisty mecz pod względem goli to był chyba finał Francja vs Argentyna na mistrzostwach świata w 2022 roku gdzie tam bramka za bramkę właściwie szła 3:3 i karne były. @swiadomy_anakolut To nie starość, największym wydarzeniem ostatniego finał LM jakie pamiętam to był
  • Odpowiedz
  • 0
@programista_wykopek: szczawie powyzej posluchajcie: po pierwsze wychodze na kacu na boisko i was robie jak chce na dryblu, szybkosci czy strzal albo glowce, bo gralem za dzieciaka 5h dziennie jak w faweli. Obiegam dwudziestollatkow trickami typu pope czy elastico, albo sombrero. Wiec nie macie o czym gadac. Wam pluc na 30 min intensywnosci brakuje. Chodzicie po boisku jakbyscie mieli COVID, nie mowiac o fizycznosci i zastawianiu pilki. Ostatni zawodnik silny
  • Odpowiedz
@Seb9910 uuuu niespełniony piłkarzyk popełnił defekacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Urodziłem sie w latach 90' wiec mi tu nie zaimponujesz, jestem z pokolenia gdzie sie grało od rana do nocy, a klasowe to był standard w szkole.

Najczęściej grałem jako obronca - pomocnik więc chłopaczku mógłbyś próbować te swoje elastico to i tak by nic nie dało #pdk . Jak grasz na wyższym szczeblu to przede wszystkim liczy sie wynik. A nie to czy zrobisz zwód ala Ronaldinho w meczu. To
  • Odpowiedz
  • 0
@programista_wykopek: Super wyrownany poziom ktory czyni z graczy nieinteresujace bezosobowe kolki do podania i biegu. W momencie niestandardowej sytuacji nie wiedza jak sie zachowac i podadza do bramkarza. Nie chce by pilka wyewoluowala w siatkowke gdzie kazdy gra tak samo i nie ma miejsca na indywidualizm i talent. Chyba ze za talent tylko uznamy szybkosc bappie i vinijr, ktora beda miec przez 5-7 lat i zostana zmiazdzeni przez mlodych. Potem
  • Odpowiedz
Polska Z od szosy


@Seb9910 no właśnie może dlatego masz nierzeczywisty obraz swoich umiejętności. grałem z talentami które spokojnie mogliby zostać zawodowymi pilkarzami tylko ze polska myśl szkoleniowa nie umie zadbać o takich piłkarzy, więc finalnie wybierają inny pewny zawód.

Ty mówisz o czasach gdzie ten poziom był bardziej zróżnicowany. Ostatnia druzyna która była jak walec i dominatorem przez lata to Barca Guardioli.
  • Odpowiedz
  • 0
Zeby zrozumiec moj post musisz zdac sobie sprawe dlaczego football ma taki budzet: tworzy bohaterow z unikalnymi umiejetnosciami z ktorymi ludzie sie utozsamiaja. Ale przez podejscie taktyczne i brak regulacji sedziowania dryfuje w strone mniejszych ogladalnosci i budzetow. Oni jedynie dodadza kolejne turnieje i kolejki jako reakcje na to.

Co ja pamietam z cwiercfinalow UCL multirykoszet Camavinga? Teraz jak mowisz ze ogladasz football to mlodzi cie za boomera biora. Chyba to jest
  • Odpowiedz