Wpis z mikrobloga

Ostatnio też się zastanawiałem, jak to się stało że najtańszy keczup, nagle w sklepie stał się najdroższy. Żeby nie było, czasem dla odmiany kupowałem też Tortexa, smak jest okej, ale to bardziej kisiel pomidorowy, daleko mu do najlepszych keczupów w sklepach.
  • Odpowiedz
@taxi_driver92: jeśli chcesz by kupne produkty były dłużej ważne i bezpieczne to jest potrzebny. To samo jest również z niesłusznie demonizowanym przez osoby bez wiedzy azotynem sodu.
  • Odpowiedz
@Krupier: osoby bez wiedzy XD dla mojej przyjemności te produkty mogę mieć dużo krótszy termin ważność, to jest jedynie wygoda dla producenta, nie dla konsumenta. Dajesz się dymać koncernom w dupę i jeszcze mówisz jak Ci dobrze.
  • Odpowiedz
osoby bez wiedzy XD


@taxi_driver92: yup. Co chwila na forach wędzarniczych widzę komentarze mówiące, że ktoś nie pekluje mięsa bo to zło i chemia. Dramat.

dla mojej przyjemności te produkty mogę mieć dużo krótszy termin ważność, to jest jedynie wygoda dla producenta, nie dla
  • Odpowiedz
@Damian7s: Ja tortex kojarzę sprzed 20 lat. Był wtedy najtańszym keczupem, rzadkim i różowym. Potem stał się memem, kupowało się go dla beki czasem, ale czy jakoś diametralnie się zmienił w smaku to nie wiem, wydaje i się, że dalej był tym samym tanim keczupem. Jak już stał się memem to mówiło się, że jak jakiś pudliszki ma 120g pomidorów na 100g keczupu to tortex miał ich 30g na 100g
  • Odpowiedz