Wpis z mikrobloga

@Krupier: serio trzeba ci to wskazywać? Tym gównem, poza oczywiście gównianym smakiem jest: cukier, substancja konserwująca (benzoesan sodu), kwasek cytrynowy
  • Odpowiedz
tłuszcz jest nośnikiem smaku jak już, coś Ci się pomyliło xD


@taxi_driver92: cukier też.

Tak jak pisałem - benzoesan sodu nie jest szkodliwą substancją więc nie wiem po co wklejasz tego screena, który tylko potwierdza to co piszę.
  • Odpowiedz
serio trzeba ci to wskazywać? Tym gównem, poza oczywiście gównianym smakiem jest: cukier, substancja konserwująca (benzoesan sodu), kwasek cytrynowy


@fizzly: tak, serio. Póki co nie wskazałeś gówien, a zwykłe nieszkodliwe substancje.

To gdzie te gówna?

  • Odpowiedz
@Krupier: chłopie, te substancje moga nie być szkodliwe same w sobie w określonej ilości, ale nikt ich nie bada w interakcji z innymi. Poczytaj sobie jak się przeprowadza takie badania szkodliwości.
  • Odpowiedz
chłopie, te substancje moga nie być szkodliwe same w sobie w określonej ilości, ale nikt ich nie bada w interakcji z innymi. Poczytaj sobie jak się przeprowadza takie badania szkodliwości.


@taxi_driver92: chłopie, to tak jak z każdą substancją. To samo możesz napisać o chlorku sodu, a jednak wpierdzielasz go ze smakiem codziennie.
  • Odpowiedz
to jest najgorszy ketchup XD

Skład to promil pomidorów i pełno innego gówna. Już lepszy jest ten biedronkowy.


@Tyrande: Serio ktoś je ketchup szukając smaku pomidorów? xD Ja właśnie dlatego lubię ketchup, że NIE smakuje jak pomidory, bo pomidory to gówno okrutne. Jak ktoś chce smak pomidorów to chyba lepiej jeść przecier xD
  • Odpowiedz