Wpis z mikrobloga

Ramen tantanmen z restauracji z gwiazdką Michelin - z Nakiryu w Tokio.

Koszt:


Ciekawe ile kosztowałby w Polsce. Nie wiem ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od lutego siedzę w Japonii, gdzie kończę pisać swoją książkę o ramenie. Jeśli temat Cię ciekawi to zapisy na nią tutaj

A jeśli chcesz zrobić ramen w domu to przepisy znajdziesz tutaj

#ramen #kuchniang78 #japonia #tokio
MG78 - Ramen tantanmen z restauracji z gwiazdką Michelin -  z Nakiryu w Tokio. 

Kosz...

źródło: 6C1BDCF2-B576-46F2-B293-E42B94684A81

Pobierz
  • 52
No widzisz człowiek nie nadąża za zmieniającym się światem. W mojej głowie Japonia to jeden z najbogatszych i najdroższych krajów świata nadal.

A przez armię emerytów rozwój u nich się zatrzymał, to samo nas za 20 lat czeka.


@masz_fajne_donice: tez bylem zaskoczony jak jakos pol roku temu o tym czytalem. tam jest stagnacja pensji od 20 lat, i Polska jest juz prawie na poziomie Japonii w zarobkach vs konsumpcja, chociaz nominalnie
@MG78: porownujesz 2 kompletnie nne kultury kulinarne - w polsce kiedys i w sumie do niedawna polacy prawie nie jadali w restauracjach, potem zaczeli jadac sporo a potem wjechala inflacja razem w pakiecie z “polskoscia” i mamy ceny jakie mamy, prosty burger 40pln. W japonii natomiast kupa ludzi jada poza domem nawet wszystkie posilki dnia, plus ich jakosc to niebo a ziemia. Tam to jest znormalizowane od lat, zawsze foto jedzenia
via Wykop
  • 0
@excelfinance: lubię tantanmen ale w Japonii nie jest super popularny, na pewno nie tak jak w Polsce, mi bardzo smakował, lepszy niż sanramen różowej (który był okej)! Za 1200 na pewno bym go jeszcze zjadł jakbym miał okazję :)
via Wykop
  • 1
@pasta_alla_carbonara: myślę, że ludzie nie jedzą między innymi ze względu na te wysokie marże. Jak było taniej to więcej ludzi jadło na mieście, do tego w Japonii wszędzie nawet w najgorszej miejscówce jest bezpłatna woda, a u nas czasem za wodę Cię potrafią skasować 12 zł.
via Wykop
  • 1
@gharman: tak nawet dziś o tym rozmawiałem ze znajomymi Japończykami, że dla Polaków nadal Japonia wydaje się turbo droga, a większość rzeczy jest tańsza w Japonii i pensje są już tylko trochę wyższe niż 20 lat temu (szczególnie przy słabym yenie ostatnimi czasy)
via Wykop
  • 0
@masz_fajne_donice: bo myślisz o niej przez pryzmat Japonii sprzed 20 lat jak u nas było bardzo bardzo źle.

Wtedy Japonia była turbo droga i wizyta w tym kraju musiała być ogromnym szokiem technologicznym i nie tylko
via Wykop
  • 0
@Kouros: w Tokyo jest najwiecej restauracji z gwiazdkami na świecie, ponad 200 jeśli dobrze kojarzę.

W ramenach w Japonii nie ma rezerwacji, zresztą w wielu innych lokalach też. Są kolejki, ale w bardzo popularnych miejscach jak tu rozgrywają to w ten sposób, że jest maszynka z numerami i godziną wejścia, tu masz się stawić 5 minut wcześniej, a czekać możesz gdzieś indziej.

Ja byłem jakąś godzinę po otwarciu, chwilę przed 12:00
via Wykop
  • 1
@galian: Jak jesteś w Tokio krótko i nie jesteś super mocno w temacie ramenów to raczej go odradzam bo nie wiadomo czy się dostaniesz i nie jest tak blisko od głównych punktów miasta.

Generalnie z ramenami w Japonii jest tak, że trzymają one zazwyczaj dobry poziom i przyzwoity ramen zjesz w sumie w losowym miejscu do jakiego wejdziesz.
via Wykop
  • 0
@masz_fajne_donice: To ich podstawowa pozycja, sanramen też tyle kosztuje, oprócz tego co na zdjęciu wzięliśmy też ekstra dodatki - jajko, chashu i cośtam jeszcze, średnio z dodatkami wyszło po 40 zł na miskę.