Wpis z mikrobloga

Ramen tantanmen z restauracji z gwiazdką Michelin - z Nakiryu w Tokio.

Koszt:


Ciekawe ile kosztowałby w Polsce. Nie wiem ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od lutego siedzę w Japonii, gdzie kończę pisać swoją książkę o ramenie. Jeśli temat Cię ciekawi to zapisy na nią tutaj

A jeśli chcesz zrobić ramen w domu to przepisy znajdziesz tutaj

#ramen #kuchniang78 #japonia #tokio
MG78 - Ramen tantanmen z restauracji z gwiazdką Michelin -  z Nakiryu w Tokio. 

Kosz...

źródło: 6C1BDCF2-B576-46F2-B293-E42B94684A81

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@masz_fajne_donice: zarobki w Japonii nie są aż takie duże i nie są jakoś super wyrównane, pracownicy gastro raczej kokosów nie mają, to biznes z małą marżą i silną konkurencją.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@gharman: lokal działa od 11 do 15 tylko, w środku jest jeśli dobrze pamiętam 3 albo 4 pracowników (dwoje kucharzy).

Pensje raczej nie są tam wysokie jak w całym gastro w Japonii.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@melepete: akurat recenzentów Michelin to do końca nie rozumiem bo ich wybory są czasem takie średnie. Byłem w jednym ramenie, który nie zdziwię się jak dostanie gwiazdkę w przeciągu 2-3 lat a na to nie zasługuje.

Tutaj pewnie dostali za to, że restauracja jestnjakvy połączeniem tradycyjnej ramen-ya z elegancką restauracją. Chyba nie bylem w tak eleganckim ramenie nigdzie w Japonii, zachowali przy tym jednak autentyzm (maszyna do zamawiania, miejsca przy barze
  • Odpowiedz
@MG78:

lokal działa od 11 do 15 tylko, w środku jest jeśli dobrze pamiętam 3 albo 4 pracowników (dwoje kucharzy).

(dziennie przyjmuje tylko 96 klientów)


Bardzo mi się podoba taka idea ograniczonej dostępności. Łatwiej też ustalać przebieg pracy przy tych założeniach.
  • Odpowiedz
W Katowicach gowno-ramen w obskurnym lokalu w którym kucharzami jest dwóch studentów kosztował mnie ostatnio 44zl (a wziąłem jeden z tańszych) xD
  • Odpowiedz
@MG78: oglądałem Jiro śni o Sushi - to chyba standard z tym obłożeniem w takim miejscach z gwiazdkę Michelin ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@MG78:

@estand: jeszcze dodam, że ten lokal ma 100% obłożenia (dziennie przyjmuje tylko 96 klientów) więc nie musi konkurować ceną, która jak na standardy japońskie i tak nie jest super niska (ale nie jest też najwyższa bo i droższe się zdarzają)


@MG78: Dlatego w Azji ludzie na codzien nie gotują w domach bo mają tanią szame na mieście.
  • Odpowiedz
@MG78:

restauracji z gwiazdką Michelin


Chłop poszedł do restauracji z ludzikiem Michelin i myśli, że jadł w gwiazdkowanej. To zupełnie co innego, inna liga. Te z ludzikiem są bardziej "daily". No i ceny zdecydowanie niższe.

w Tokyo jest najwiecej restauracji z gwiazdkami na świecie, ponad 200 jeśli dobrze kojarzę.


Jeżeli liczysz te z ludzikami, to tak.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Pomylileasnazwy: w 2017 jako drugi ramen w historii dostał normalną gwizdkę, wtedy ramen kosztował 800. W tym ma ludzika więc niska cena raczej nie wpływa negatywnie na jego możliwości gwiazdkowe.
  • Odpowiedz