Wpis z mikrobloga

Ciągle spotykam się na wykopie z tekstami typu auto niemające 200 koni to nie auto, itp. Rozstrzygnijmy raz na zawsze co tak naprawdę woli lud. Zapraszam do ankietowania, proszę o poważne odpowiedzi.

#samochody #motoryzacja #transport #firma #biznes #polskiedrogi #pracbaza #praca #kiciochpyta #ankieta

Proste pytanie do etatowców odnośnie firmowego auta do czynności służbowych i wypłaty:

  • Wolę auto firmowe mające 100 KM i 4500 do ręki 69.5% (316)
  • Wolę auto firmowe mające 150 KM i 4000 do ręki. 19.1% (87)
  • Nie mam prawa jazdy / etatu - sprawdzam 11.4% (52)

Oddanych głosów: 455

  • 41
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: 50km to jednak przepaść. Nie wiem, może jednak warta 500zł/mc.

Ty natomiast piszesz że wykopki poniżej 200km ... to samo widzę na grupie fb mojego samochodu. No ludzie to jednak mają nierówno pod kopułą.

Mam w suvie 150km i nie mam problemu z bezpiecznym wyprzedzeniem. Nie ogarniam czego oni oczekują, albo jak jeżdżą po publicznych ulicach.
  • Odpowiedz
  • 7
@kuncfot no cóż, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Pojezdzilbys czymś co ma 300+ koni to przyzwyczaiłbyś się do jeszcze sprawniejszego wyprzedzania, później przesiadka w 150km to straszny muł :(
  • Odpowiedz
@p4wl: Przy wypłacie na poziomie 4/5 tysięcy nie dostajesz raczej 300 konnej służbówki.
Auto służbowe 100 czy 150 KM to najmniejszy problem przy takiej wypłacie.
  • Odpowiedz
@p4wl: dokładnie, apetyt rośnie w miare jedzenia ale tylko do pewnego momentu, kiedyś uważałem że auto musi mieć 150 KM żeby tym komfortowo się poruszać. Ogólnie to wole operowac parametrem 0-100 bo uwzględnia mase auta. I tak czas ponizej 10s to jest absolutne minimum dla każdego uczestnika ruchu drogowego, jak kogoś stac to lepiej zejsc poniżej 7s. Ja osobiście nie kupię już auta które ma więcej niż 6s i prawdopodobnie nie
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: np "promotor marki".
Czyli jeździsz służbowym yarisem po kioskach ruchu/sklepach osiedlowych i sprawdzasz, czy chipsy stoją w umówionym (widocznym) miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@modzelem: Tu mowa o aucie głównie na trasy, oczywiście z kagańcem na 110 - 120 km/h. Dostawca pizzy po mieście to może jeździć autem co ma choćby 50 KM.

@trololo55 A na ch.. pracownikowi 200 KM. Mówimy tu o osobówce a nie busie kilka ton. To i tak za dużo wpisałem 100 vs 150 KM, już nie mogłem edytować, bo bym zmienił na 80 vs 120 KM.
  • Odpowiedz
Tu mowa o aucie głównie na trasy, oczywiście z kagańcem na 110 - 120 km/h. Dostawca pizzy po mieście to może jeździć autem co ma choćby 50 KM.


@Adamfabiarz: bez trollowania powiem że więcej niż 100KM jest kompetnie zbędne, to tylko fanaberia dla przyjemności kierowcy (na równo z wentylowanymi fotelami czy radio z carplay)
  • Odpowiedz
@Kouros: ale mówisz po mieście? Bo w trasy kaganiec, brak połączenia telefonu z autem i reszta bajerów jest w mojej ocenie bardzo pomocnym dodatkiem. No i warto żeby to auto się odpychało.
  • Odpowiedz
Ciągle spotykam się na wykopie z tekstami typu auto niemające 200 koni to nie auto


@Adamfabiarz: chyba raczej "auto mające 60KM to nie auto na autostradę".
A tu jeszcze opracowanie ADAC odnośnie związku mocy silnika i wagi auta z dynamiką i co za tym idzie bezpieczeństwem w ruchu:

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/autokatalog/autotest/schnellste-beschleunigung-auto/

...i wykres wycięty z tego opracowania:
bidzej - >Ciągle spotykam się na wykopie z tekstami typu auto niemające 200 koni to n...

źródło: 2024-04-09 11_16_10-Wie viel PS und Leistung braucht ein Auto_ Der ADAC Autotest verrät es — Mozilla

Pobierz
  • Odpowiedz