Wpis z mikrobloga

Jutro z radością wstanę o 5, żeby odwieźć mojego syna na pierwsze zawody z zapasów. Chłopak trenuje już 2 lata i stwierdzam, że sport totalnie pomógł nam w życiu. W pierwszej klasie syn miał problemy z kolegami. Uwzięli się na niego, dokuczali mu, były przepychanki i inne takie. Nie pomagały rozmowy z rodzicami i wychowawca. Chłopak wychodzil często ze szkoły z płaczem, że on tam więcej nie pójdzie. W drugiej klasie zapisałam go na treningi. Usprawnił się fizycznie, zakupmlowal się z chłopakami ze starszych klas. Zyskał dużo na pewności siebie. Dwa razy była taka sytuacja, że ktoś chciał się bić i syn sprowadził pacjenta do parteru zakladajac mu biodro. Od tamtej pory jest spokój. Jest kozakiem i już nikt nie podskakuje. Sport jest potrzebny w życiu młodego człowieka. Trzymajcie jutro kciuki za młodego!
#chwalesie #sport #dzieci
  • 200
  • Odpowiedz
Nie każdy jak dostanie trochę siły i pewności siebie to od razu idzie grzać innych bo niektórzy mają rodziców, którzy pomagają kształtować dobre postawy.


@Ulic_Qel_Droma Zgadza się. W dodatku trenerzy i sam sport bardzo często uczą pokory i tego, że to sala jest od trenowania sportów walki, a nie szkoły. Wszyscy moi kumple ze szkoły, którzy potrenowali dłużej niż miesiąc to były chłopaki, którzy byli ostatni do rozwiązywania problemów pięściami.
  • Odpowiedz
@Greensy: i tak i nie
Generalnie szerokopojety przegryw to bardzo złożona kwestia
Są osoby które np były dręczone w gimnazjum ale już w szkole średniej odnalazły się w klasie itd
Są osoby które mimo dorastania w totalnej patologii, odcięły się i są normalnymi ludźmi którzy prowadzą normalne życie
  • Odpowiedz
@RitmoXL: nie musisz, najistotniejszy jest wygląd
Jeśli jesteś w miarę postawny itd to dużo mniejsza szansa że będziesz ofiarą
To jest czysty atawistyczny instynkt, atakowanie najsłabszych osobników w stadzie
  • Odpowiedz
@claudio_caniggia: ja mam lepiej. Dwóch lekarzy powiedziało moim starym (nie biedakom), że mam idealną budowę na zostanie sportowcem. Nawet pamiętam jedno z tych badań. Rodzice NIC z tym nie zrobili XDDD dziś płaczę przez łzy widząc, jak mi idzie dobrze na siłce.
  • Odpowiedz
@Belbiteo: super sprawa. Od siebie dodam, że trzeba młodemu umożliwić alternatywę gdyby mu się te zapasy znudziły. Mój młody zaczynał od kopanej, potem taekwondo, judo, znów kopana o koniec końców jako 14 latek jest zakochany w piłce ręcznej. Na początku przez te zmiany wydawało mi się, że w ten sposób do niczego nie dojdziemy ale jest wręcz przeciwnie. Pzdr
  • Odpowiedz
@Belbiteo: brawo, tak się wychowuje faceta, a nie #!$%@?ę

ze mną było bardzo podobnie w latach młodość i w podobny sposób fater sytuację ogarnął :)
  • Odpowiedz
@Belbiteo: Szanuje cie jak 150. Kobieta która rozumie że facet ma być facet, a odpuszczanie oprawcom w szkole i nadstawianie drugiego policzka tylko prowadzi do większego prześladowania. Powodzenia w zawodach młodemu :D
  • Odpowiedz
@Belbiteo: do mnie nikt się nie rzucał, ale ja się wychowywałem w nieciekawej dzielnicy, znałem takich których strach znać i zaczepianie mnie w szkole byłoby przebojowym rozwiązaniem
  • Odpowiedz
@Belbiteo: Super akcja! Wszystkiego dobrego dla was! Oby chłopak się dalej rozwijał sportowo. Zdrowe podejście do życia to podstawa, reszta przyjdzie sama.
  • Odpowiedz
Zreszta dziewczyna pisze ze chlopak nigdy sam nikogo nie zaczepia, chyba zna swojego syna najlepiej. Nie widze powodu żeby jej nie wierzyć.

@Sarza01: sporty walki szanuję i uważam ze gdyby każdy znał podstawy np boksu byłoby na świecie mniej gnębienia w szkole czy głupich rękoczynów na ulicy, No ale xD, nawet rodzice największych patusow ida w zaparte ze to nie ich gowniaki zaczynały, nie opierałbym sie na tym
  • Odpowiedz
@Belbiteo: Cool. Teraz czekamy, aż na fali przepompowanej pewności siebie, syn stanie w obronie p0lki i zarobi parę ciosów nożem w plecy albo żebra, po czym wyląduje w szpitalu w stanie ciężkim/krytycznym. Kobieta i napastnik okażą się parą, gdzie na sali sądowej będą zeznawać przeciwko "Son of Belbiteo", który po akcji nigdy nie wróci do pełni zdrowia, a teraz jeszcze będzie musiał płacić odszkodowanie i być może czeka go więzienie.

P.S.
  • Odpowiedz
@Belbiteo: I bardzo dobrze, jeden z najwybitniejszych zawodników UFC, Georges St Pierre też zaczął treningi bo miał takie problemy w szkole. Takie zajęcia uczą nie tylko tego, jak się "napieprzać", co niektórzy tutaj widzę sugerują, ale pomagają usprawnić umiejętności miękkie, pracę w grupie, uczą systematyczności, pokory i dążenia do celu.
  • Odpowiedz