Wpis z mikrobloga

Jak się wyleczyć z uzależnienia od słodyczy? Już było nieźle, nie jadłem ich od 1 stycznia, ale ostatnio się złamałem i lawinowo poszło, wróciłem do #!$%@? jak dziki. Wczoraj #!$%@?łem słoik dżemu malinowego, pudełko ciastek maślanych, pół paczki krówek i croissanta. Myślałem, że uda się zastąpić jeden nałóg innym, więc zamiast słodyczy zacząłem codziennie pić kawę i teraz mam dwa nałogi (σ ͜ʖσ) Help, bo mi się pomysły skończyły.

#slodycze #zdrowie #uzaleznienie
  • 29
@Damasweger: Mi pomogło kiedyś obejrzenie filmu o cukrze (Cały ten cukier). Nie jadłem cukru chyba przez rok xD Później wróciłem w nałóg, ale mam kolejny sposób - siłka, dieta i liczenie kalorii np. w fitatu. W ten sposób mam motywację bo jak chcesz mieć efekty to musisz "trzymać michę", Ewentualnie poczytaj o tym jak działają nawyki i pracuj nad nimi, polecam książkę Atomowe Nawyki.
@Damasweger polecam dietę pudełkową. Nie musisz chodzić do sklepów, wiec z półek nic cię nie kusi, a w domu masz tylko to co masz zjesc. Po kilku miesiącach slodycze beda cie obrzydzaly swoja slodkoscia
@Damasweger: Chodzić najedzonym do sklepu i omijać alejki ze słodyczami. Jak nie masz nic w domu to aż tak nie kusi. Mi w odstawieniu pomogły napoje zero ale teraz całkowicie z nich zrezygnowałem. Niestety jak to przy nałogach w których się wpada w ciągi pomaga tylko całkowite odstawienie na zawsze :( Ostatnio stwierdziłem że zjem makowca na święta i zamiast się skończyć na jednym kawałku to zjadłem całego XD
@Damasweger: uzależnienie w głównej mierze to narzędzie do regulowania emocji. Zacznij zwracać uwagę czy masz większą ochotę na podjadanie kiedy jesteś zły, boisz się albo się nudzisz. Zacznij powiazywac to z emocjami które w tobie panują i ucz się z nimi radzić w zdrowy sposób. Znajdziesz pełno źródeł od książek po filmy na yt jak to robić w zdrowy sposób.
@Damasweger Ja stopniowo rzucałam, odzwyczajałam organizm i codziennie zmniejszałam ilość zjedzonego cukru. Od września się trzymam, chociaż 2x miałam chwilę słabości, bo nie zjadłam w ciągu dnia zbyt dużo i #!$%@? pół paczki tofifi, a tydzień później rafaello ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moim celem było całkowite zaprzestanie jedzenia sklepowych słodkości i w sumie po tym czasie mogę powiedzieć, że mogą one dla mnie nie istnieć. Wcześniej jadłam dziennie