Wpis z mikrobloga

Jak się wyleczyć z uzależnienia od słodyczy? Już było nieźle, nie jadłem ich od 1 stycznia, ale ostatnio się złamałem i lawinowo poszło, wróciłem do #!$%@? jak dziki. Wczoraj #!$%@?łem słoik dżemu malinowego, pudełko ciastek maślanych, pół paczki krówek i croissanta. Myślałem, że uda się zastąpić jeden nałóg innym, więc zamiast słodyczy zacząłem codziennie pić kawę i teraz mam dwa nałogi (σ ͜ʖσ) Help, bo mi się pomysły skończyły.

#slodycze #zdrowie #uzaleznienie
  • 26
@Damasweger: Dziwne bo długo wytrzymałeś, powinieneś stracić już apetyt na słodkie. Wyrzuciłeś wszystko co słodkie z diety? soki, napoje, jogurty, sosy z duża ilością cukru? Mi za pierwszym razem się nie udało bo zastąpiłem słodycze sokami bo myślałem, że to zdrowe.. Ogólnie uważam, że na początku powinno się zrobić totalną odcinkę od cukru i tak przeboleć z miesiąc-dwa. Później nie powinno już ciągnąć do słodkiego.Zjesz widelczyk ciasta i jesteś zasłodzony. Tak
  • 0
@Kiubi Też mnie to dziwi. Ludzie mówią, że wystarczy dwaa tygodnie wytrzymać i już do słodkiego nie ciągnie, ale wg mnie im więcej czasu mijało tym bardziej miałem chcicę. Cheatowałem croissantami 2-3 razy w tygodniu, ale poza tym właściwie zero cukru. Piję tylko wodę, herbatę i kawę, nie cukruję, czasem zjadłem skyra ale naturalnego, tam też jakoś dużo cukru nie ma.

@tr488u3984fkmv Odwrotnie - jem zbyt mało wartościowe posiłki BO zapycham się
@Damasweger: No nic. Jedynie co mogę poradzić to jeszcze raz przeanalizować dietę bo może coś przegapiłeś i w jakiś sposób dostarczasz cukier do organizmu. Możliwe też, że Twój organizm jest bardziej podatny na uzależnienia. Także pozostaje dłuższa odcinka do której potrzeba jeszcze mocniejszej psychy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo polecam uwolnienie się od cukru.