Wpis z mikrobloga

Jak się wyleczyć z uzależnienia od słodyczy? Już było nieźle, nie jadłem ich od 1 stycznia, ale ostatnio się złamałem i lawinowo poszło, wróciłem do #!$%@? jak dziki. Wczoraj #!$%@?łem słoik dżemu malinowego, pudełko ciastek maślanych, pół paczki krówek i croissanta. Myślałem, że uda się zastąpić jeden nałóg innym, więc zamiast słodyczy zacząłem codziennie pić kawę i teraz mam dwa nałogi (σ ͜ʖσ) Help, bo mi się pomysły skończyły.

#slodycze #zdrowie #uzaleznienie
  • 29
  • Odpowiedz
@Damasweger W moim uzależnieniu pomogła mi taka aplikacja " i am sober" i to też ci liczy dni ile jesteś wolny od np. Zjedzenia słodyczy. Może jak ci się będzie patrzyło na licznik dni to ciężej będzie Ci się przełamać żeby to "zepsuć"?Progress to nie tylko wzloty ale też upadki. No i pamiętaj, małymi kroczkami do przodu trzymam za ciebie kciuki mordziaty
  • Odpowiedz
@Damasweger: Mi pomogło kiedyś obejrzenie filmu o cukrze (Cały ten cukier). Nie jadłem cukru chyba przez rok xD Później wróciłem w nałóg, ale mam kolejny sposób - siłka, dieta i liczenie kalorii np. w fitatu. W ten sposób mam motywację bo jak chcesz mieć efekty to musisz "trzymać michę", Ewentualnie poczytaj o tym jak działają nawyki i pracuj nad nimi, polecam książkę Atomowe Nawyki.
  • Odpowiedz
@Damasweger polecam dietę pudełkową. Nie musisz chodzić do sklepów, wiec z półek nic cię nie kusi, a w domu masz tylko to co masz zjesc. Po kilku miesiącach slodycze beda cie obrzydzaly swoja slodkoscia
  • Odpowiedz
@Damasweger: Chodzić najedzonym do sklepu i omijać alejki ze słodyczami. Jak nie masz nic w domu to aż tak nie kusi. Mi w odstawieniu pomogły napoje zero ale teraz całkowicie z nich zrezygnowałem. Niestety jak to przy nałogach w których się wpada w ciągi pomaga tylko całkowite odstawienie na zawsze :( Ostatnio stwierdziłem że zjem makowca na święta i zamiast się skończyć na jednym kawałku to zjadłem całego XD
  • Odpowiedz
@Damasweger: uzależnienie w głównej mierze to narzędzie do regulowania emocji. Zacznij zwracać uwagę czy masz większą ochotę na podjadanie kiedy jesteś zły, boisz się albo się nudzisz. Zacznij powiazywac to z emocjami które w tobie panują i ucz się z nimi radzić w zdrowy sposób. Znajdziesz pełno źródeł od książek po filmy na yt jak to robić w zdrowy sposób.
  • Odpowiedz
@Damasweger Ja stopniowo rzucałam, odzwyczajałam organizm i codziennie zmniejszałam ilość zjedzonego cukru. Od września się trzymam, chociaż 2x miałam chwilę słabości, bo nie zjadłam w ciągu dnia zbyt dużo i #!$%@? pół paczki tofifi, a tydzień później rafaello ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moim celem było całkowite zaprzestanie jedzenia sklepowych słodkości i w sumie po tym czasie mogę powiedzieć, że mogą one dla mnie nie istnieć. Wcześniej jadłam dziennie
  • Odpowiedz