Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam problem z jednym zębem, a w zasadzie resztkami po zębie. Miałam rtg robione i z opinii 2 dentystów wynika, że warto walczyć o ten ząb, bo ma dobry korzeń, choć z korony zostały resztki.

Dentysta do którego chodziłam kiedyś, jaki teraz jest doświadczony, już starszy i nie ma jakiegoś nowoczesnego gabinetu powiedział, że on widzi na rtg uszkodzenie zęba pod dziąsłem, dlatego nic z tym nie będzie. Poza tym zbiera mi się ropka i czasem mam "gulę"na dziąśle w miejscu korzenia - po wiekszym jedzeniu.
Mówił, że trzeba go usunąć i kropka.

Ząb ten mnie nie boli, jest pod kontrolą i tak właściwie zbieram te tysiące na implant, ale chcę jeszcze trochę potrzymać tego zęba, a nie chodzić z ubytkiem, bo szkoda kości i reszty zebów.

Korzeń mam odkryty (prawie bez korony)choć zabezpieczony tak, że mnie nie boli - miałam kanałowe, ale prawdopodobnie nie zrobione najlepiej przez ciężkie do oczyszczenia kanały.

Do sedna - moja poprzednia dentystka zrobiła mi "szkielet" korony z wypełnienia, który mi służył przez kilka miesięcy, bo cały czas nie było wiadome czy ratujemy ząb czy nie. Potem ten szkielet otworzył mi ten mój dentysta i oczyścił. Po 2 miesiącach wypełnienie sie rozwaliło i poszłam z tym do niego, żeby mi zasklepił na jakiś czas - umówiona jestem na wizytę u implantologa za 3 miesiące i chcę, żeby jakoś do tego czasu nie musieć usuwać tego zęba..

Zasklepił mi go czymś białym, ale tego samego dnia mi wypadło to wypełnienie (używałam irygatora na niskim poziomie i NIE spryskałam tego wypełnienia, choć troche strumyka mogło się dostać, bo wyleciało mi w całości. Zachowałam to wypełnienie jako dowód.

Poza tym okropnie śmierdziało mi z buzi od tego i zmieniało smak potraw przez cały dzień. Dziś nie mam tego wypełnienia, albo coś mi zostało na korzeniu i dalej czuję ten niesmaczny, dentystyczny posmak. Co to w ogóle mogło być!?

Oczywiście dziś idę do tego dentysty. Fajnie jakby zrobił mi coś co trochę wytrzyma (tamta dentystka umiała..), albo zwrócił mi kasę za spapraną robotę ;) hehe masakra... nie wiem co robić w takiej sytuacji..

#dentysta #stomatologia #zeby #problem
#zdrowie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
@mirko_anonim: kanałowe to pewnie masz źle przez brak mikroskopu i rtg ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nawet taki sam korzeń jest lepszy od implantu. A to że ubytek schodzi poniżej dziąsła to absolutnie żaden problem dla dentysty który w swojej karierze poświęcił choć chwilę na swoje doszkolenie. Sugeruję nie chodzić do kogoś 50+, najlepiej znaleźć klinikę gdzie jest kilku różnych specjalistów (nie ma ludzi dobrych we wszystkim).

Założył