Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Bawi mnie to pompowanie balonika pt. "kryzys w IT" żeby zniechęcić ludzi do IT. Programowanie to było, jest i będzie najlepsza opcja na polskim rynku pracy, bo po prostu nie ma nic lepszego i nadal jest to najlepsza inwestycja pod kątem nauka -> zarobki/warunki pracy. Pomijając fakt, że załamanie na rynku jest spowodowane zwykłym nabieraniem projektów jak leci i zatrudnianiem na potęgę (zwykłe przeszacowanie) to dla wielu "kryzys w IT" objawia się tym, że muszę teraz 1 w tygodniu jechać do biura, zamiast 25k dostają 20k, muszą łaskawie wysyłać CV a wcześniej do nich uderzali no i nie da się już lecieć w kulki jak kiedyś.
Mam znajomych po księgowości/logistyce/marketingu/[wstaw cokolwiek nie IT] i wiecie co? Od zawsze był problem z zatrudnieniem, słabymi zarobkami, darmowymi nadgodzinami, konkurencją, rotacją, cięciami. Doświadczeni ludzie po 30, 40 lat i nigdy nie przebili 10k, mimo doświadczenia, szkoleń i dobrych wyników w pracy biurowej. IT może przeżywa 1/100 tego i wielki kryzys? IT to nadal gra warta świeczki, bo tylko tam są zachodnie zarobki, elastyczna praca, zdalna praca, można się relokować i cały świat idzie w rozwój IT więc zawsze będzie popyt.

#it #rynekit #praca #programowanie #programista15k #kariera #pieniadze #zarobki #korpo #korposwiat #naukaprogramowania



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Bawi mnie to pompowanie balonika pt. "kryzys ...

źródło: HotelPlanner-May-2

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zwyczajnie spadamy z wysokiego konia i lot będzie trwał stosunkowo długo :P

tak więc ja to widzę tak, że faktycznie obecnie czasy są znacznie gorsze dla juniora - bo część pracy przejmuje AI + generalnie przez koniunkturę jest mniej roboty ale NADAL to jest lepszy biznes niż tak jak piszesz księgowość / marketing / sprzedaż gdzie też nie jest lekko a narobić się trzeba znacznie więcej realnie żeby uzyskać podobne
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: dokladnie, jak widze narzekajacych ludzi z it bo dostali tylko 20k i pracuja 4 godziny dziennie zdalnie, to wiem ze zycia nie znaja, jest mnostwo branz w ktorych sie doszkalasz, robisz 5 lat studiow, a potem po 10 latach masz 8k brutto a 12k to ma kierownik albo menedzer, zero pracy zdalnej i mocne cisniecie na kontrole 8 godizn w biurze (przerwa nie wliczona xd), no chyba ze wawa to
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wklejając zdjęcie typa z laptopem przy basenie pokazujesz, że nie warto brać tego wpisu na poważnie. Ktokolwiek kto pracuje przy kompie wie, że taka praca jest nieefektywna i jest to tylko swego typu zachęta na niezorientowanych leszczy, którym chce się wcisnąć boot camp, pokazując, jak to w tej branży jest zajebiście
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: będzie to dochodowe dopóki będą różnice w zarobkach między polską a zachodem , jak polskie standardy wyrównają się do zachodnich (a już nie daleko ) to programista będzie na poziomie szeregowego pracownika
Jedyne zawodowy gwarantowane to lekarz prawnik księgowy itp , oni bez względu na czasy będą dobrze zarabiać
  • Odpowiedz
Mam znajomych po księgowości/logistyce/marketingu/[wstaw cokolwiek nie IT] i wiecie co? Od zawsze był problem z zatrudnieniem, słabymi zarobkami, darmowymi nadgodzinami, konkurencją, rotacją, cięciami. Doświadczeni ludzie po 30, 40 lat i nigdy nie przebili 10k, mimo doświadczenia, szkoleń i dobrych wyników w pracy biurowej. IT może przeżywa 1/100 tego i wielki kryzys? IT to nadal gra warta świeczki, bo tylko tam są zachodnie zarobki, elastyczna praca, zdalna praca, można się relokować i cały
  • Odpowiedz