Wpis z mikrobloga

Co najbardziej może zdziwić Polaka gdy pójdzie na ramen w Japonii?


Od lutego siedzę w Japonii między innymi po to aby dokończyć swoją książkę o ramenie. Tu fotka pierwszego zjedzonego po wyładowaniu ramenu - tonkotsu z shoyu tare z lokalu Janabara w dzielnicy Asakusa w Tokio. Kosztował ¥1280, czyli ok 33 zł i to była najdroższa pozycja w lokalu.

#ramen #kuchniang78 #japonia
MG78 - Co najbardziej może zdziwić Polaka gdy pójdzie na ramen w Japonii?

SPOILER

O...

źródło: AAAF471A-829B-47C1-A3C6-E7855CA293BF

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 5
@Ka4az: jak zaczynałem podróżować w 2015 to większość krajów była droższa niż Polska, teraz w wielu przypadkach to u nas jest drożej albo ceny bardzo się zbliżyły. Szczególnie po covidzie i podwyżkach w gastro to widać.
  • Odpowiedz
@MG78 no i zajebiście Miras. Pisz książkę i się rozwijaj. Olej maruderów, dla nich jedyny temat na książkę to dlaczego kobiety są złe i dlaczego ich to spotkało.
Bez kitu jak czytam komentarze to 3/4 powinno iść do psychiatry po leki
  • Odpowiedz
@MG78: strasznie drogo to jedzenie.
W większości miejsc w Europie poza Polską na pewno, zjesz syty i dobry obiad za 7-8 euro razem z piciem.

a tu w podobnej cenie masz kawałek makaronu, trochę szczypioru, kawałeczek mięsa jak dla jakiegoś psa miniaturki albo ptaka, i coś co się wyrzuca i jakieś nie wiadomo co.
Za to co widać na talerzu to powinno kosztować z 3-4zł, a nie 26zł.
  • Odpowiedz
@MG78: jakieś gówno w tej Japonii. Umowę składniki i tyle. Ja jadłem prawilny ramęn z papierowej niski i drewniana łyżką z food tracka za 44zl

  • Odpowiedz
@MG78 ceny ramenu w PL to kpina, jak już przedmówcy pisali. Mam ekstra ramen bar niedaleko, w którym bardzo zasmakował mi tantanmen. Na początku kosztowało 30 z haczkiem. No, ok. Potem podwyżka na prawie 40, potem 46. Jesienią cena podskoczyła na 50 z haczkiem i już odpaliła mi się grażyna, że za zupę z jajkiem (często nie było w ogóle marynowane) i mięsem mielonym, to jednak dość drogo.

I zaczęłam robić swój,
Krzywa_noga - @MG78 ceny ramenu w PL to kpina, jak już przedmówcy pisali. Mam ekstra ...

źródło: temp_file1999128554843961344

Pobierz
  • Odpowiedz
@MG78 Ramen w Polsce jest drogi bo jest EGZOTYCZNY rozumisz zupa z JAPONII a to jest wiesz DALEKO od Polski przecież.

Taki sam hype jest w Polsce na SUSHI, a potem się okazuje, że na Tajwanie jem nigiri z norwerskim łososiem taniej niż w Polsce, bo wiadomo Norwegia jest dużo bliżej do Tajwanu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz