Wpis z mikrobloga

Co najbardziej może zdziwić Polaka gdy pójdzie na ramen w Japonii?


Od lutego siedzę w Japonii między innymi po to aby dokończyć swoją książkę o ramenie. Tu fotka pierwszego zjedzonego po wyładowaniu ramenu - tonkotsu z shoyu tare z lokalu Janabara w dzielnicy Asakusa w Tokio. Kosztował ¥1280, czyli ok 33 zł i to była najdroższa pozycja w lokalu.

#ramen #kuchniang78 #japonia
MG78 - Co najbardziej może zdziwić Polaka gdy pójdzie na ramen w Japonii?

SPOILER

O...

źródło: AAAF471A-829B-47C1-A3C6-E7855CA293BF

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@MG78: ja #!$%@? jaranie się ramenem do tego stopnia żeby pisać o tym książkę xD

Zawsze mam beke z tych debili, którzy stoją na dworze w kolejce do knajpy BO UUUU RAMEN PATRZ RAMEN BEDZIEMY TACY FAJNI BO ZJEMY R A M E N PATRZ RAMEN WJEZDZA

Ja #!$%@?
  • Odpowiedz
@MG78: oglądałem kiedyś japoński film o ramenie, nazywał się „Tampopo”, pewnie znasz skoro siedzisz w temacie. Zastanawiałem się, czy tam na poważnie jest taki kult ramen, czy ten film był po prostu zdrowo przerysowany. Jak jest Twoim zdaniem?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@kobiaszu: W Fukuoce jest fajny pomidorowy ramen, mają ambicję dorównać popularności halata tonkotsu :)

Nad książką pracuje od zeszłego roku, w jakim kontekście je porównywałem?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 9
@Zly_On: Ja mam bekę z tych co ich tak obchodzi co Ninie lubią xD Jedni lubią sushi, inni pierogi,inna schabowego, a inni ramen.
  • Odpowiedz
@MG78: mnie zadziwiły też porcje: z reguły potrafię zjeść sporo, ale taka obfita micha pełna ramen była ponad moje siły. Jak piszesz, cena koło 1000 jenów a człowiek wychodzi pełen. I do tego smaczne.
  • Odpowiedz
@music_has_the_right_to_children: mnie jaranie się alko zawsze bawiło od zawsze gdzie również określałem to jako "hehe wudeczka" przez co w sumie po latach potracilem znajomych, którzy woleli walić dynks zamiast się wziąć za robotę żeby się z biedy wygrzebać i do czegoś dojść

Dziś nawet pomawiają mnie ze jestem złodziejem i oszustem, #!$%@? im pozew o zniesławienie ale co będę z nich ściągać? Dziurawe dresy czy porysowanego smartwatcha?
  • Odpowiedz
ja #!$%@? jaranie się ramenem do tego stopnia żeby pisać o tym książkę xD


Zawsze mam beke z tych debili, którzy stoją na dworze w kolejce do knajpy BO UUUU RAMEN PATRZ RAMEN BEDZIEMY TACY FAJNI BO ZJEMY R A M E N PATRZ RAMEN WJEZDZA


Ja #!$%@?


@Zly_On: ty jesteś jakiś upośledzony?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 7
@Kondensator100n: Japończycy bardzo lubią ramen, to zdecydowanie najpopularniejsze japońskie danie, są tacy, dla których ramen to całe życie. Kilka dni spędziłem u rodziny, która prowadzi ramen od prawie 70 lat
  • Odpowiedz
wersji ze wszystkimi dodatkami to koszt zazwyczaj nie większy niż 1200-1500 (30-40 zł)


@MG78: to w Polsce po tyle jest najtańszy już nie mówiąc o tym, że zarabiamy o połowę mniej i produkty do ramenu pewnie u nas są też tańsze xD
  • Odpowiedz