Wpis z mikrobloga

Co najbardziej może zdziwić Polaka gdy pójdzie na ramen w Japonii?


Od lutego siedzę w Japonii między innymi po to aby dokończyć swoją książkę o ramenie. Tu fotka pierwszego zjedzonego po wyładowaniu ramenu - tonkotsu z shoyu tare z lokalu Janabara w dzielnicy Asakusa w Tokio. Kosztował ¥1280, czyli ok 33 zł i to była najdroższa pozycja w lokalu.

#ramen #kuchniang78 #japonia
MG78 - Co najbardziej może zdziwić Polaka gdy pójdzie na ramen w Japonii?

SPOILER

O...

źródło: AAAF471A-829B-47C1-A3C6-E7855CA293BF

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 5
@historiofil: w porównaniu do Polski tak - u nas ciężko znaleźć ramen za mniej niż 40 zł, a ceny typu 49 czy 55 wcale nie należą do rzadkości
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@historiofil: dlaczego? Rosół niestety też w wielu miejscach osiąga już kosmiczne ceny :( te ceny to nie problem tylko polskich ramenowni ale ogólnie całej gastronomii i wysokich marż
  • Odpowiedz
@MG78 to była zawoalowana krytyka bezbożnych cen gastronomii występujących po pandemii. Najsmutniejsze to, że wraz z podwyżką cen ma się wrażenie, że jakość nie wzrosła. Co do zup azjatyckich, to miałem ogromną przyjemność jeść kiedyś w Krakowie zupę rybną. Historia wyglądała tak, kaczka solo kosztowała 19 zł, a w zestawie 18. Oczywiście zapytałem czemu, to mi powiedzieli, że w Polsce ludzie nie są przekonani do zup rybnych. Zupa była pyszna! Oczywiście
  • Odpowiedz
@MG78 mam wrażenie po ostatnich podróżach, że tylko u nas jest #!$%@? drogo, ludzie chodzą wiecznie smutni, a życie toczy się: praca, dom, spanie, praca, dom, spanie. Strasznie smutne i przykre.
  • Odpowiedz
@MG78 interesowales ile w Polsce knajp robi prawdziwy ramen a ile jedzie na pastach i oszukanych wywarach ? Watpie ze w kazdej susharni nagle pojawia sie legitny ramen gotowany 24h
  • Odpowiedz
@historiofil u mnie jest to samo, szczególnie widać to po pizzy. Ceny poszły w górę z 27/28 do 40 zł już, a na pizzy masz mniej składników i gorszej jakości. Miałem swoją ulubioną pizzerię to zaczęli „oszczędzać” na wszystkim, łącznie z papryczką XD

Oczywiście w tym samym czasie szef postawił drugi dom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@MG78 bardzo lubię japońską kuchnię i strasznie mnie drażni, że to co w Japonii jest tanim, szybkim jedzeniem, prawie jak u nas w barze mlecznym, to w Polsce jest wielki #!$%@? za gruby hajs.

Oglądałem twoje filmy o ramenie i pewnie bym z nich coś próbował ugotować, ale mam z nimi jeden problem. Ilość przygotowań, jakichś rzeczy które trzeba przygotować wcześniej z innych filmów, albo trudno dostępnych rzeczy z Azji mnie
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@bigasslover: sporo ma słabą jakość, szczególnie jeśli chodzi o sam makaron ale z bilionami też jest różnie (chociaż gorzej z makaronem)

Jeśli chodzi o bulion to też nie jest tak, że musi się gotować 24 czy 48 godzin, dużo zależy od płomienia, ilości i typu bulionu. Składniki na bulion to generalnie tania sprawa bo to kości ze świni albo resztki z kurczaka (szyja, korpus, łapki)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@humpf: zobacz odcinek o instant ramenie i ulepszaniu go, od tego bym zaczął. Z prawdziwych ramenów najłatwiejszy będzie tori paitan z tare z sosu sojowego. Najtrudniej jest zacząć, później już leci!
  • Odpowiedz