Wpis z mikrobloga

@ElCidX:

DOŁĄCZYMY DO MONITORA KABEL Z 1 KOŃCÓWKĄ DVI I 1 KOŃCÓWKA VGA (D-SUB) LUB ADAPTER DVI DO VGA DZIĘKI CZEMU I TY BĘDZIESZ MÓGŁ CIESZYĆ SIĘ JAKOŚCIĄ MONITORÓW EIZO


Hue hue hue
@DrWrzozec: W 1280×1024 to poszaleje takie grafik. Zresztą o czym my piszemy. Przecież to monitor low end, po prostu ktoś wciska kit, ale wiadomo przecież z reklamie można, bo nikt nie będzie protestował. I o to mi chodzi. Takie monitory nie są dla grafików, ani nawet dla graczy (jak to lubią napisać "wymagających graczy").
@ElCidX: zdajesz sobie sprawę, że ten monitor (chociaż do dolna półka EIZO) ma lepsze odwzorowanie gamutu barw, niż większość monitorów do ~1000 zł innych firm? Dlatego EIZO (nawet ten) będzie dla grafika przygotowującego rzeczy do druku o wiele lepszym wyborem, niż jakiś tam powiedzmy LG
@egocentryk: @DrWrzozec:

Panowie, ja nie twierdzę, że Eizo robi zły monitory. Sam chciałem sobie kupić. Ale ten konkretny model, polesingowy w dodatku to nie jest sprzęt dla grafika. Co innego gdyby w opisie było "Monitorów Eizo używają..." A nie, że konkretnie tego modelu.
@ElCidX: To, że jest poleasingowy to nie do końca problem - matryce Eizo mają żywotność 30000h, co przy włączonym sprzęcie 24h daje 4 lata użytkowania. Firma daje 5 lat gwarancji na sprzęt, co już samo w sobie świadczy o jej klasie.

Sam przez 3 lata pracowałem na Eizo S1910 (jeden cal więcej i ta sama rozdzielczość), zanim przesiadłem się na 22'' i nie miałem żadnych problemów/dyskomfortu. A właśnie grafiką, w tym