Wpis z mikrobloga

Nitras dał dziś popis wiedzy, twierdząc że Żyleta odstrasza sponsorów i dlatego ci np wybierają siatkówkę. No to policzmy. Budżet Legii to 140 milionów złotych. Budżet Asseco Resovii Rzeszów, jednego z bogatszych klubów siatkarskich w Polsce, to 17 milionów złotych. Gwiazdy polskiej ligi w siatkówce wbrew mitom laików zarabiają naprawdę duże pieniądze jak na tę dyscyplinę, ale koszty utrzymania klubu w piłce są nieporównywalnie większe, tak jak zainteresowanie w skali globalnej.

Teraz spójrzmy na owych sponsorów. W czołowych i bardziej rozpoznawalnych klubach siatkarskich ,poza wspomnianym Asseco są to głównie SSP - PGE, Grupa Azoty, Jastrzębska Spółka Węglowa, Bogdanka, Polska Spółka Gazownictwa. Oprócz tego prywatne firmy bez ogromnego kapitału na sponsoring piłki na wysokim poziomie: Trefl, Indykpol i jedna firma ukraińskiego oligarchy (sponsor Projektu Warszawa, może oni są wyjątkiem)

Popis wiedzy ministra sportu, który o sporcie i tym bardzie jego finansowaniu ie ma pojęcia xD A myślałem, że Joanny Muchy nic nie przebije.

#polityka #mecz #bekazpodludzi #bekazpo #gospodarka #pieniadze #siatkowka #ekstraklasa #warszawa #legiawarszawa
  • 10
  • Odpowiedz
@Kopyto96: o, zaczęło się cancelowanie środowisk kibicowskich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O Żylecie i bierzących sprawach z tego światka jest na bieżąco jest stosunkowo mało ludzi, wiadomo jak pismaki zaczną rozdmuchiwać wszystkie sprawy to sponsorzy mogą się odwracać, póki co argumenty z dupy....
  • Odpowiedz
Gwiazdy polskiej ligi w siatkówce wbrew mitom laików zarabiają naprawdę duże pieniądze jak na tę dyscyplinę


@Kopyto96: Masz 5 lig siatkarskich. Proszę posegreguj je pod względem atrakcyjności zarobków.
ligi: polska, włoska, turecka, japońska, chińska.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ice_Glaze: W polskiej lidze Polacy zarabiają więcej niż Włosi we włoskiej. Wszyscy patrzą tylko na kontrakty zagraniczne. W Turcji nie płacą lepiejm co z tego, że masz 2 gwiazdy na bajecznych kontraktach, skoro Turków masz za pół darmo?

Kontrakt Kochanowskiego to ok 400k euro. A zagranicą środkowi są tani i topowy środkowy może otrzymać 150-200k euro za sezon. Wyjstkiem Simon. A wiem że środowiska. Dlatego nasi nie wyjeżdżają. W Polsce płacą
  • Odpowiedz
czytałeś w ogóle mój post


@Kopyto96: Nie, nie czytałem. Nie widziałem sensu tego czytać.

Jak chcesz to zmierzyć


Nie wiem. To Ty w tym wątku jestes ekspertem. Ja zadałem pytanie.

Rozumiem, że nie jesteś w stanie uporządkować ww. lig względem atrakcyjności zarobków??
  • Odpowiedz
  • 0
@Ice_Glaze: xd jak cię przerasta czytanie tekstu to co ja ci poradzę. A więc napiszę jak komuś mniej inteligentnemu

1.Japonia
2.Polska i Włochy
3.Turcja

Rosja brak danych przez wojnę i militaryzację gospodarki. Podobno mocno poleciały kontrakty w dół dla Rosjan.

Chiny i Korea to kasa tylko dla obcokrajowców i Chińczycy nie mają takich kokosowz więc też niżej niż ta trojka.

Przy czym nawet gdyby Polska liga była 3 lub 4, to
  • Odpowiedz