Wpis z mikrobloga

Zawsze gdy przypomina mi się ta historia to strasznie żal mi tego kierowcy który został skazany na 16 lat więzienia. Rozstrzygnięcie nie jest na szczęście prawomocne.
Spanikował bo patologia z obrzeżnych miast (Chorzów, Bytom, Świętochłowice, Sosnowiec) robi jak co weekend z Katowic oborę bo nie są u siebie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#katowice #patologiazewsi
xionacz - Zawsze gdy przypomina mi się ta historia to strasznie żal mi tego kierowcy ...

źródło: 7b8a5369521a7468ff579ed4fe41f2ad15df34c31b2bbd84da9020dfd0fbafc1

Pobierz
  • 140
@FunnyLogin najlepszy komentarz jaki przeczytałem. Byłem bardzo aktywny na wykopie jak to się wydarzyło, stojąc w opozycji do powszechnej euforii, że laska straciła życie, ale to jest najcelniejsza wypowiedź jaka przeczytałem. Zwierzęta
@Alpha_Male: „ a jeszcze się chyba nikt do tego nie przyznał”
to chyba będę pierwszy xD nigdy nie pisałem nic na ten temat ale zawsze myślałem że faktycznie wyrok niezasłużenie wysoki a koleś spanikował bo patusy dobijały mu się bez powodu do autobusu. Dzięki wszystkim za wyjaśnienia. Niestety upośledzone emocjonalnie wykopki dalej swoje - dojazd autobusu na przystanek to ważniejsza kwestia niż życie ludzkie, można #!$%@?ć się w grupę ludzi xD
Oni robili syf w swoim gronie, gdyby kierowca NIE TRĄCIŁ ICH oraz nie zaczął trąbić to nic by nie było.


@sylwke3100: W swoim gronie niech sobie robią syf u siebie na chacie. Mogą nawet srać sobie do mordy i #!$%@?ć się aż nie zostanie tylko jeden. Ale jak nikt nie będzie reagował jak zachowują się jak odpady na środku ulicy w centrum miasta to będą sobie pozwalali na coraz więcej. Szkoda
Ale jak nikt nie będzie reagował jak zachowują się jak odpady na środku ulicy w centrum miasta to będą sobie pozwalali na coraz więcej. Szkoda typa


@Werdna: Szkoda ci typa który ma w dupie to co robi i to że może narazić czyjeś zdrowie? I już nie mówię o tych patusach ale o tym że jakby bijący się byli o wiele silniejsi i mający jakąś broń np noże czy pałki to
@FunnyLogin: W sumie moralnie ta sprawa się nie różni od tego od trumy na kółkach z tą różnicą że impulsem do ruszenia była patola i chłop dostał 16 lat, a tam typ chciał się pobawić na drodze i chodzi na wolności
@tabee: @xionacz to nie jest western, że trzeba koniecznie stawać po stronie dobrych albo złych. Patusiarze byli bandą zwierząt i tyle, ale kierowca wcale lepszy nie był, intencjonalnie wykorzystał przewagę siłową w celu zaspokojenia jakichś swoich chorych potrzeb, późnueh tłumacząc to strachem itp
@sylwke3100: analogia z włączaniem się w bójkę nietrafiona, bo on wykonywał swóh kurs i podjeżdzał pod przystanek. To on i tylko on mial prawo być na tym przystanku, a nie patusy - więc jak już to oni zaburzyli jego przestrzeń, a nie on się "włączył do bójki".
Co nei zmienia faktu, że zadział agresywnie i wyładował agresję kiedy miał taką możliwość
@sylwke3100:

ale ty człowieku nie rozumiesz że on ich sprowokował? Oni go bez powodu nie zaatakowali


Nie no typie, to są już brednie xD sprowokował ich tym, że wjechał na swoj przystanek, gdzie tylko on miał prawo wjeżdżać, bo odbywał swój kurs w pracy? XD co ty bredzisz
analogia z włączaniem się w bójkę nietrafiona, bo on wykonywał swóh kurs i podjeżdzał pod przystanek. To on i tylko on mial prawo być na tym przystanku,


@In_thrust_we_trust: Nie ważnie co on tam robił na tej drodze. Żadne prawo nie daje ci możliwości wjeżdżania w kogoś bo chcesz jechać, bo robisz robotę itd.

Idąc taką logiką możesz wjeżdżać w każde służby (np drogowców, policję czy choćby ludzi z zakładu oczyszczania miasta)
@Trzesidzida:

żadnych okolicznościach nie można autobusem wjeżdżać w tłum ludzi.


Oczywiście, że są takie okolicznosci. Gdyby autobus napadło 20 osiłków i zaczęlo napie**alać kijami krzycząc że zaraz zabiją kierowcę - wtedy kierowca jak najbardziej ma prawo się bronic wszelkimi możliwymi sposobami.

Oczywiście podałem teoretyczną sytuacje, tutaj mialo miejsce zupełnie co innego
@In_thrust_we_trust: Załóżmy że banda patusów #!$%@? się na jezdni pod wjazdem na Twoją posesje. Podjeżdżasz pod dom i widzisz sytuacje z daleka. Co robisz?
1) zatrzymujesz się w oddali i dzwonisz na policję, czekasz aż się rozejdą lub na przyjazd policji
2) wjeżdżasz w nich trąbiąc i potrącając jednego z nich bo przecież masz prawo wjechać na swoją posesję niezależnie od wszelkich okoliczności.

Jeśli Twoja odpowiedź to 2 to powinni Ci
@Leithain: całe szczęście to tak nie działa i jak na ulicy potknie się dziecko albo ktoś zasłabnie to nie można go rozmarowac na kolejnych stu metrach a potem porzucić żeby się wykrwawił.

@kinesin1000 w sumie jest w tym trochę racji, teraz to widzę. Im więcej takich ataków terrorystycznych tym bliżej jesteśmy zamykania przegrywow tam gdzie ich miejsce. Myślę, że to logiczne i jest jedynie kwestią czasu, w końcu nie byłaby to