Wpis z mikrobloga

Oto lista zawodów na celowniku wojska. Osoby wykonujące te zawody mogą obawiać się powołania na ćwiczenia wojskowe. Tak więc ciężko się uczyłeś i studiowałeś medycynę? Dużo zapłaciłeś i zrobiłeś sobie kurs skoczka spadochronowego? A może prowadzisz sobie zwykle życie jako kierowca ciężarówki?

Karą za wykonywanie tych zawodów może być ograniczenie wolności nawet do 3 miesięcy, co roku. Warto było? Bo to dość dołujące, że ciężko sobie na coś pracujesz i nagle przychodzi kapitan państwo i mówi: porzuć całe swoje dotychczasowe życie, zrezygnuj z planów, porzuć marzenia i idź mieszkaj w koszarach za 4k brutto, gdzie doświadczysz ubogacenia kulturowego w postaci fali i będziesz się prosił o możliwość wyjścia na miasto.

#depresja #obowiazkowecwiczeniawojskowe #pieklomezczyzn #programowanie #it #medycyna #transport #wojsko
sildenafil - Oto lista zawodów na celowniku wojska. Osoby wykonujące te zawody mogą o...

źródło: 1000000051

Pobierz
  • 36
@sildenafil:
Wiesz, że to tak nie działa? Wojsko ma niesamowite braki w kadrze. Na mięso armatnie pójdzie reszta, a jej jest aż za dużo. Na razie łatają braki w kadrze cywilnych pracowników wojska. Przecież to logiczne i sensowne. Faktycznie będą ciągani do wojska. Ale w razie godziny W będą z daleka od frontu jako cywilni pracownicy wojska. Po obu stronach konfliktu bardzo brakuje kierowców ciężarówek. Są na wagę złota. Nikt nie
@G06DbT: I to jest jakieś rozwiązanie. W obecnej sytuacji nie zdziwiłbym się gdyby znacznie zwiększyli płace. Oni dobrze wiedzą, że z niewolnika nie ma wojownika. Sam bym baaardzo chętnie im oddał z podatków, ale aby zostawili cywili w spokoju. Niech i nawet zarabiają te 15k miesięcznie.
Karą za wykonywanie tych zawodów może być ograniczenie wolności nawet do 3 miesięcy, co roku. Warto było? Bo to dość dołujące, że ciężko sobie na coś pracujesz i nagle przychodzi kapitan państwo i mówi: porzuć całe swoje dotychczasowe życie, zrezygnuj z planów, porzuć marzenia i idź mieszkaj w koszarach za 4k brutto, gdzie doświadczysz ubogacenia kulturowego w postaci fali i będziesz się prosił o możliwość wyjścia na miasto.


@sildenafil: Trochę przesadzasz,
@Luqart: Wg obecnych przepisów nie można zwolnić pracownika powołanego do służby.

A jak masz na myśli czasy zasadniczej służby, to pracodawca nie chciał zatrudnić kogoś 'bez uregulowanej służby wojskowej', bo ten mógł zaraz zniknąć na 2 lata.
@Luqart:

Są na wagę złota. Nikt nie wyślę ich na front, jak mogą wysłać tysiące innych na ich miejsce którzy nie umieją kierować ciężarówką. I tak samo jest z resztą tych zawodów o których napisałeś.


Co za bzdury xD Może i tak jest w cywilizowanych krajach, ale w Polsce przydziały mobilizacyjne wg specjalności to pic na wodę. |Wejdź sobie na losowe forum czy grupkę rezerwistów na FB, non stop skarżą się
@karakanjaroslaw: a jestem na takich grupkach i wiem co napisałem. Wskaż mi chociaż jeden post gdzie z wyżej wymienionych grup potraktowali kogoś jak napisałeś. Widziałem takie posty, ale nie dotyczyły one zawodów wyżej wymienionych.
@sildenafil: Ale skąd ta instytucja ma wiedzieć jaki ktoś ma zawód? Jeżeli 19-latek zaczął studiować informatykę w 2007 i wysłał zaświadczenie do WKU żeby się od niego odwalili bo studiuje na Wydziale Informatyki a w 2008 został skreślony z listy studentów i nic mu już nie groziło to dla WKU jest kim? Albo student psychologii mógł się lata temu przekwalifikować na ściemniacza z marketingu czy PR-u w korpo i nabija ludzi