Wpis z mikrobloga

Jesteście zadowoleni z #internet #swiatlowod w #netia? Da się w miarę łatwo uzyskać osobno ONT i router czy nie chcą dawać?

W budynku swoje #swiatlowody mają #orange, Netia oraz Polski Światłowód Otwarty (powiązany z UPC / PLAY). Więc każdy z tych będzie na #sieci własnej operatora. Jest jeszcze Vectra, ale po koncentryku.

Rozważam głównie Netię, ale zastanawiam się też nad Orange / Nju
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@Retsew: Stary blok bez sieci do mieszkania i skrzynki w mieszkaniu — będą musieli pociągnąć z korytarza. 2-3 m od drzwi do mieszkania przebiegają instalacje wszystkich operatorów. Nie powinno być problemów z samym podłączeniem.
Planuję zrobić puszkę przy drzwiach w miejscu, w którym mogą podłączyć się do mieszkania a z puszki pociągnąć peszel do miejsca, w którym zrobię sobie szafę, aby mieć pole do prostej zmiany operatora w przyszłości.
Obecnie podłączona
  • Odpowiedz
  • 0
@pangolin zrób tak: zrób sobie puszkę, poviagnij do niej ethernet, wywierc się na klatkę, jak przyjda instalatorzy to powiedz że chcesz mieć ONTka e tym miejscu, oni pójdą ci na rękę bo instalacje całą będziesz miał zrobiona i dzięki temu tylko zostawia urzadzenia
  • Odpowiedz
  • 0
@Retsew w żelbecie nie wykuję takiej dziury, aby zmieścił mi się ONT, zasilacz i gniazdko. Raczej planowałem puszkę, aby światłowód spokojnie wszedł do mieszkania i można było go wygiąć do peszla który będzie szedł w ścianie. Jednak może dałbym tam skrzynkę i wtedy można zrobić, tak jak napisałeś.

@McKeyPL: Wolałbym mieć router, którym mogę dowolnie zarządzać (wiele Wi-Fi lub własne VLAN-y) i operator nie ma do niego dostępu. Najbardziej urządzałby mnie
  • Odpowiedz
@pangolin: u siebie mam Plusa (finalnie to też Netia) na nexerze, jak działa to działa dobrze, jak mają problemy to jest padaka ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Nie było problemu żeby wpiąć swój router w ONT, chociaż plus nie daje danych do PPPoE, musiałem odzyskać dane przez jakiś formularz Netii, który już nie działa.
  • Odpowiedz