Wpis z mikrobloga

Za każdym razem jak przyjeżdżam do tego wspaniałego kraju, dochodzę do wniosku że na autostradach powinienem być jeden wielki radar odcinkowy. To jest patologia co się tu dzieje. Ilość imbecyli i frustratów, którzy robią dyskotekę długimi jadąc 5 metrów za tobą, bo Wielki Pan musi #!$%@?ć, a Ty plebsie co wyprzedzasz tiry 120 na ograniczeniu do 120 masz mu zjechać, to jakaś abstrakcja. Wczoraj jeszcze trafił się podwójny, zajechał drogę i zaczął hamować. Tragedia. #motoryzacja #samochody
  • 330
@Andrzej2035: komentarze i ilość plusów w tym wątku dobrze odzwierciedlają sytuację z drogi. Większość cię rozumie, zgadza się, siedzi cicho i plusuje. Stado baranów najgłośniej krzyczy, ale aprobatę mają najwyżej we własnym baranim gronie.

Dlatego jak najbardziej zgadzam się - nie da się nad tą dziczą zapanować inaczej niż permanentną kontrolą. Wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości na A4 między Legnicą a Wrocławiem dobitnie pokazało, że warto.
@Andrzej2035 ja jeżdżę na ogół przepisowo, czasem zdarzy się +10 km/h no ale nic mnie bardziej nie irytuje jak jazda po polskiej „autostradzie” nie ustawisz sobie jak człowiek tempomatu na 140 bo co chwilę albo tiry się wyprzedzają, albo szeryf postanowi jechać lewym pasem 110~120, a niech stawiają pomiary prędkości, nawet przy każdym wjeździe i zjeździe z autostrady, ale w drugą stronę też jest problem
@Andrzej2035: ja chyba innymi autostradami jeżdżę xD jadac prawym pasem chyba nikt mi jeszcze nigdy nie mrugał, lewym - tak, ale koncze wyprzedzac i wracam na prawy. Faktem jest ze wyprzedzajac kolumne ciezarowek mozna przyspieszyc do tych 130 i nikt oprocz jakis patusow ktorymi nie warto sie przejmowac cie nie bedzie popedzal.
W Polsce dalej ludzie nie rozumieją że jak na lewym jest już samochód jadący 120-140 i ty mu wyjdziesz w ostatnim momencie bo chciałeś sobie wyprzedzić tira jadącego 90 z prędkością twoja 100 to to nie jest prawidłowe. Może dlatego mrugają. Ile razy się zdarzyło że pomimo dużego odstępu ktoś wyprzedza tira o te 5km na h różnicy, po czym jak już nawet zjedzie na prawy pas to zaczyna przyspieszać.
@Andrzej2035 jakiejś większej różnicy nie zauważyłem jadąc po Europie. Nawet przez austrie jak jechalem w remonty to jechalem ponad ograniczenie a i tak byłem popędzany długimi przez Niemców i Austriaków w mercedesach i bmw ( ͡° ʖ̯ ͡°) ludzie po prostu na drogach dostają #!$%@?
Ten sam robak jadąc w Szwecji czy Niemczech, w tym swoim wioskowym gruzie typu Audi, jakoś potrafi przestrzegać przepisów. Ciekawe dlaczego :)


@CXLV: Ciekawe dlaczego w takich niemczech na autostradzie bez limitu, normalnie ustawionych znakach, przejsciach sugerowanych bez bezwglednego pierwszenstwa pieszego ktory wtargnie na jezdnie, jest mniej ofiar smiertelnych, przeciez powinno byc odwrotnie!!!! dajmy wiecej mandatow, najlepiej odebranie mieszkania za przekroczenie predkosci, wtedy bedzie bezpiecznie xD
@Andrzej2035: ja nie wiem tyle jeżdżę po polskich drogach i nigdy mi się takie sytuacje nie zdarzają. Uważam nawet że na polskich drogach jest całkiem niezła kultura ludzie się wpuszczają, przepuszczają, nie ma trąbienia, ludzie ostrzegają się przed policją chyba nawet nigdy mi się nie zdarzyło żeby ktoś na mnie mrugał. Co wy #!$%@? na tych drogach, że takie sytuacje się zdarzają, że ktoś was hamuje na autostradzie XD?
@Andrzej2035: mnie przeraża że jest masa ludzi którzy przytakują takim zachowaniom i będą Cię wyzywać że jesteś zawalidrogą. Zawsze jak przyjeżdżam do Polski szokuje mnie jak ludzie jeżdżą - na autostradach jak i mniejszych drogach. Mnie szokuje jeśli za każdym razem prawie wyprzedza mnie na drodze jakiś świr zapi*rdalajacy ponad normę. Dlaczego? Bo to odcinek między dwoma miastami mający 20km może i wiem że tam jadą, oszczędzają więc tymi szalonymi manewrami