Wpis z mikrobloga

@jacos911: nie chcę jakoś bronić tych programów, ale Ci "młodzi" którzy się na nie łapali nie musieli mieć wkładu własnego, gwarantował go BGK. Nie rozumiem w takim razie tego gadania o tym jak to trudniej przez te dopłaty wziąć kredyt hipoteczny. Gorzej jak ktoś się na taki kredyt nie łapie, to fakt. Tylko jeżeli się nie spełnia kryterium wieku (45 lat), to nie jest się młodym, a jak nie spełnia się
Najgorsze jest #!$%@? to jawne forsowanie poronionego pomysłu z dopłatami do kredytów, każdy rozsądny mówi nie, kupujący mówią nie, eksperci mówią nie, nawet niektórzy politycy mówią nie i tak się to forsuje. Zamiast od razu uwalić projekt to dodaje się jakieś bezsensowne rozwiązania i zapewnia, że teraz na pewno już będzie dobrze. Moim zdaniem to jest temat na komisje śledczą bo to mocno capi.

@matka_boska_w_klapie: powinno się Polskę jak najbardziej to
@Jerryjeremi co z tego że państwo będzie ci płaciło połowę raty przy kredycie 600k skoro przed ich pomocą miałbyś kredyt 300k? Program bez wkładu własnego miał nierealne limity cen za M2. Program bezpieczny kredyt nie dość, że wpłynął na wzrosty cen, to jeszcze podopłacał tym co zarabiali 10-15k i mogli na spokojnie kupić na rynkowych warunkach, bo nie było limitu dochodu, za to jak dostałeś po babci 1/8 chatki na wsi a
zarabiając 10k większość wydaje żeby mieć gdzie spać xd


Bez przesady, kredo na 600tys za 65m2 (typowe mieszkanie w wielkiej plycie) to kwota 3,5-4tys i to z czynszem.
@jacos911: o tak, tak miałem w moim przypadku. Od kilku lat zarabiam coraz lepiej, odkładam stosunkowo mało, ale regularnie i ciągle więcej, ale nadal to co odłożyłem starcza na 1-2mkw mieszkania na czysto xD
@BrakWolnegoLoginu 49 województw to złe rozwiązanie, żeby województwa miały realną autonomię, muszą być stosunkowo silne i muszą mieć źródła dochodów i budżetu pozwalające na te autonomię. Ja też jestem za decentralizacją, ale te 16 województw które mamy obecnie to i tak za dużo, by były one silne, zwłaszcza że taki Toruń i Bydgoszcz to większość energii poświęcają na udowadnianie sobie kto jest ważniejszy w tym tandemie, zamiast realnie dbać o rozwój. Te
@kubson93: likwidacja kujawsko-pomorskiego to zły pomysł, bo właśnie spowoduje centralizację, masz pomorskie gdzie jest 2,3mln ludzi, wielkopolskie gdzie jest około 3,5mln ludzi i kuj-pom - około 2,1mln. Przy czym to właśnie w kuj-pom jest najwięcej średnich miast, które mają około 100k mieszkańców - to właśnie tam powinno się opłacać zamieszkać, a u nas się robi co innego. Wszystko wypycha się do miast wojewódzkich i to największych 4-5. Tak swoją drogą to