Wpis z mikrobloga

Rodzicom zepsuła się pralka więc podjechałem z tatem dziś do sklepu żeby coś podkupić ale no jak to zwykle w sklepach bywa - nie ma na miejscu tylko na zamówienie na przyszły tydzień no a z racji mojego chuopskiego kołchozowego żywota na tygodniu jestem daleko daleko zapytałem ile kosztuje dostawa z wniesieniem - 60zl no piękna sprawa. Ofc trafił się jakiś mądrala co też oglądał pralki i zaczął komentować że on ostatnio sam wnosił że pralka lekka że co za problem wnieść pralkę, więc zaproponowałem że skoro dla niego to nie problem a i przy okazji żeby opłacało się dla mnie to oferuję mu 30zl i niech mi tę pralkę ze sklepu dostarczy i wniesie do rodziców i no po prostu zszokowało mnie jego chamstwo bo nic nie powiedział tylko poszedł se w #!$%@?. A chciałem dać zarobić.
  • 40
@bArrek: u mnie w rodzinie wszyscy nie mogą przeżyć, że za tydzień się wyprowadzamy i bierzemy firmę, to jest TYSIONC ZŁOTY, koniec świata. Ani mój mąż ani ja nie mamy ochoty dźwigać szaf, lodówki, zmywarki i reszty agd po schodach z trzeciego piętra, dbamy też o swoje samopoczucie i zdrowie, więc po prostu zdecydowaliśmy się zapłacić komuś za odbębnienie czarnej roboty, ale moi rodzice odkąd się 2 tygodnie temu o tym
@bArrek: a nie dało się starej pralki naprawić? U mnie 3 lata temu zepsuła się grzałka. kupiłem chińczyka za 40zł, wymieniłem chodzi już 3 lata. oryginalna 160zł i chodziła jakieś 8 lat. to za cenę oe mam 4 chińczyki. to nawet jakby co 2 lata się psuła wyszedł bym na 0, a chodzi już 3 lata i pewnie będzie działać dłużej.
@Limonene to różnica pokoleń i wychowanie, moi rodzice mają tak samo, na nic nie wydają, na nic nie przeznaczają, siedzą któryś rok w #!$%@? kuchni, bo to dobre synek, po co wydawać pieniądze. Jak ja robiłem remont, to też się za głowę chwytali.

Z jednej strony dziękuję im, bo nauczyli mnie oszczędzać i o wartości pieniądza, a z drugiej jak sobie teraz coś kupię, to nikomu nie mówię, mam wręcz dyskomfort, bo
@bArrek: do mnie przyjechali rodzice na mieszkanie na kawę i żebym pomógł im wybrać zmywarkę (chcieli odrazu jechać po nią), zamówiłem przez stronę z wniesieniem, montażem, podłączeniem i zabraniem starej za 1zl, a mam atrzy razy pytala czy to nie fejk i jak to tak za złotówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)