Wpis z mikrobloga

Przecież to jest parafraza z Shakespeare'a.


"What's past is prologue" is a quotation of William Shakespeare from his play The Tempest. In contemporary use, the phrase stands for the idea that history sets the context for the present.


@Goatlord: amebom takim jak @Kalwi czy @mleko3-2procent nie wytłumaczysz.
Jest też Koniec Końca Historii


@orogonoria2: Ten tytuł również nawiązuje do bardzo znanej książki.

ale jakie to ma znacznie?


Masz jasno napisane do czego to się odnosi, dokładnie do:

In contemporary use, the phrase stands for the idea that history sets the context for the present.


@Kir91: Nie czuję potrzeby, ale dzięki za ostrzeżenie.
@Goatlord:

Ten tytuł również nawiązuje do bardzo znanej książki.

Tak, wiem. Esej Fukuyamy The End of History?, który był wielokrotnie przytaczany przez naszego teleewangelistę.

Masz jasno napisane do czego to się odnosi, dokładnie do:

Wiem. Jakie to ma znaczenie dla przeredagowanych tekstów wydanych po czasie oraz opartych na tłumaczeniach zagranicznych autorów? Ciekawe czy zamieścił w książkach swoją twórczość jak analiza konfliktu na Karabachu, gdzie lada dzień zaangażować miała się Turcja.
@orogonoria2: Esej ma tak naprawdę tytuł: "The End of History and the Last Man". Tak, do popkultury przeszedł jako Koniec Historii. Wpis dotyczy tytułów, nie zawartości książek. Można nie lubić lub nie zgadzać się z Jacko. Problem natomiast jest jeden. Czy to się Tobie podoba czy nie, oba te tytuły mają sens i odnoszą się do powszechnych związków frazeologicznych z kultury anglosaskiej.
@Goatlord:

Esej ma tak naprawdę tytuł: "The End of History and the Last Man". Tak, do popkultury przeszedł jako Koniec Historii.

Książki, która powstała na podstawie tego eseju:
https://www.jstor.org/stable/24027184

oba te tytuły mają sens i odnoszą się do powszechnych związków frazeologicznych z kultury anglosaskiej.

Głównie jej urojonej znajomości przez teleewangelistę. Z drugiej strony ciężko powiedzieć co Amerykanie mu powiedzieli w rozmowach na offie.
Książki, która powstała na podstawie tego eseju:

https://www.jstor.org/stable/24027184


@orogonoria2: Masz rację, wymazałem z pamięci esej. Czytałem książkę, nie czułem potrzeby więc zapoznawać się z jej skróconą formą.

Tylko to dalej nie zmienia faktu, że oba są jak najbardziej trafne jako tytuły. Niezależnie od tego, jak wiele złośliwostek będziesz w stanie sobie dopisać pod adresem autora tych książek. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Niezależnie od tego, jak wiele złośliwostek będziesz w stanie sobie dopisać pod adresem autora tych książek.


@Goatlord: przez ostatnią kampanię ściemniania, monopolizowania debaty oraz szkodzeniu jej przez jego bardzo nieprzyjemne a nawet chamskie zachowania, pogardę dla innych instytucji, walenie w kija ze zbiórkami (ANW czy Lekcje z wojny), coraz bardzie widoczne lenistwo intelektualne, uboższy warsztat merytoryczny, q&a fejsbookowe, który potrafią być żenującym zlotem sekty, itd itp. To nie jest ten sam
@orogonoria2: Doceniam próbę, choć niezmiennie:

Tylko to dalej nie zmienia faktu, że oba są jak najbardziej trafne jako tytuły. Niezależnie od tego, jak wiele złośliwostek będziesz w stanie sobie dopisać pod adresem autora tych książek. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@orogonoria2: Czytałem książki Barta do "III wojny" od razu po ukazaniu się, a nie po latach. Nie sądzę po prostu abyś był w stanie zmienić moją optykę.

A co do domniemanego plagiatu. Miłej lektury, powinno ci się spodobać. Widzę, że Jacko nie jest ci obojętny. Sam film jest nudny, ale PDF ciekawe. Na zachętę podsyłam ci fragment korespondencji z komisją dr Piegzika dołączony do dokumentacji przez Jacko. Nie powiem, ciut mnie
Goatlord - @orogonoria2: Czytałem książki Barta do "III wojny" od razu po ukazaniu si...

źródło: a7b0784cf258608da1ebde668f0422943fc58ceb32ecabb32c557665c770b4ca

Pobierz