Wpis z mikrobloga

@pearl_jamik: React, vue, Angular - wybierzesz jeden z nich i będzie dobrze, zrobisz wszystko co potrzebujesz. Nie nabieraj się na niszowe frameworki reklamowane w artykułach.
  • Odpowiedz
@pearl_jamik:

angular 2+ mam 5+ lat doświadczenia. React - liznąłem, vue - hobbysticznie ale tylko 1 dzień się bawiłem. Serio, nie ma nic fajniejszego dziś?


Z poważnych opcji to masz te 3. Jak coś tam hobbystycznie dłubiesz to masz jeszcze kilka mniejszych alternatyw - Astro, Svelte.
  • Odpowiedz
@pearl_jamik: angular 2+ :o to ty pewnie jeszcze angularjsa uzywales.
Jak chcesz coś bardziej nowoczesnego to Svelte jest, a jak chcesz coś bardzo efficient + nowoczesnego to Astro.js.
  • Odpowiedz
@pearl_jamik: no ale w sumie co tam fajniejszego chcesz? ;p fajerwerki jak odpalasz dev server? mozesz pojsc bardziej niszowo, solid np, czy pod meta frameworki, next, nuxt, sveltekit, remix albo astro jak wyzej
  • Odpowiedz
@SebastianDosiadlgo: Z ciekawości to sprawdzałem i jest zaprojektowany tragicznie, bo zrobili apkę SPA na starej wersji Vue. Jest źle dobrana technologia (mam na myśli samo SPA). Dodatkowo Vue 2->3 najciężej przepisać w porównaniu ze zmianami w pozostałych frameworkach wyżej (A.js nie liczę bo to historia). Jak pracowali na tym wykopem to vue 3 już śmigało produkcyjnie, teraz vue 2 którą mają jest już deprecated.
  • Odpowiedz
@mleczko-kokosowe: Zależy co masz na myśli przez "najfajniejszy". Dla mnie takimi są Tyrian i Laminar w Scali(.js), ale to egzotyka.
Jakby miało być coś stricte w JS/TS to rozważyłbym Astro i Preact.
  • Odpowiedz
@pearl_jamik: Będę miał do zrobienia teraz mały-szybki projekt fullstackowy i rozważam pomiędzy Remix, SvelteKit i Astro. Żadnego z nich dobrze nie znam, ale po zabawie wyglądają bardzo ciekawie. Jedynie Remix to znany i tolerowany React w opakowaniu. Myślę, że dużo zależy od zastosowania, ale chyba we wszystkim pisało mi się przyjemniej niż w Angularze
  • Odpowiedz