Wpis z mikrobloga

Cześć!
Ogłaszam się tu już po raz trzeci.
Ze względu na inicjatywę, w której biorę udział, postanowiłem usunąć poprzednie konto i działać na tym (myślę też nad założeniem tagu #czeskakura, ale to też sporo zależy od mojej motywacji do pracy nad tagiem i zainteresowania).

W tym roku dołączam do charytatywnej drużyny #zlombol. Stałem się szczęśliwym posiadaczem Skody Favorit, rok produkcji 1992 (pic rel). W wakacje, przy jej zakupie, licznik kilometrów wskazywał 68000km (XDD). Czemu tak mało? Bo sprzedający nie wspomniał mi, że nie działa. Jak się okazało to powszechna usterka tego auta, więc można uznać, że przebieg ma do negocjacji, na szczęście to już w tym aucie zostało naprawione, a sam fakt zgłosiłem w stacji kontroli pojazdów. Ale o tym później.

Auto ma przeszłość w rajdach charytatywnych, brało udział w Złombolu do Albanii, gdzie nie wiem czy dojechało. Tym razem, wraz z moją załogą, auto weźmie udział w kolejnej edycji tego rajdu, którego celem jest Atlantic Road w Norwegii na przełomie czerwca i lipca.

Czemu o tym piszę?
Każda z załóg biorących udział w Złombolu ma za zadanie zebrać określoną kwotę (w tej edycji to minimum 2800zł od załogi) od indywidualnych darczyńców, firm, znajomych, kogokolwiek, liczy się każda złotówka!
Środki te w 100% trafiają do domów dziecka, koszty takie jak paliwo, naprawy, autostrady itp. pokrywam ja z własnej kieszeni.

Dlatego jeśli chcecie wesprzeć Fundację Nasz Śląsk im. Generała Jerzego Ziętka oraz domy dziecka objęte wsparciem tejże fundacji, zachęcam do dokonywania wpłat pod poniższym linkiem:

https://deposit.rallygo.eu/donate/zbiorka-charytatywna-zlombol-2024-the-atlantic-road-norway-18th-edition?team=65a628fb2bddf02cc060aa31&rgo=

Jeśli jesteś darczyńcą i jesteś zainteresowany/a powierzchnią reklamową na tym wspaniałym bolidzie, jest możliwość dogadania się (priv), chętnie okleję tego gruza jeszcze bardziej.

Co ciekawego mógłbym umieścić w przyszłości na tagu?
- relacje z podróży do Norwegii, swoje plany i przygotowania,
- realizację ciekawych bajerów, takich jak: chińskie radio dotykowe i proces jego realizacji (zrobione), montaż ekranu LCD między fotelem kierowcy i pasażera, do ekranu będzie podłączony emulator 'pegasusa', PS1 i innych starych gierek, co pozwoli pasażerom z tyłu na rozrywkę w postaci gry w Mario, czy też pokemon na emulatorze gameboy'a (prototyp działa, koszt to ok. 200zł),
-audio ze śmietnika (zrobione),
-10000505030 halogenów zamontowanych w każdym możliwym miejscu auta, które zamontował poprzedni właściciel, a ja to jakoś okablowałem (działa).
Jak ktoś chce się bawić w takie rzeczy to chętnie podpowiem na priv jak tanim kosztem takowe rzeczy ogarnąć w druciarski sposób.

Jeśli jesteście zainteresowani postępami czy szczegółami prac, chętnie odpowiem na pytania. Liczę na #wykopeffect , bo obecnie mam uzbierane 1200zł z 2800 docelowo. Im więcej, tym więcej pomocy dla domów dziecka, jak się nie uzbiera, to bez obaw - sam dołożę ile trzeba

#zlombol #czeskakura #charytatywnie #czarneblachy #motoryzacja #stareauta
CzeskaKura_ZLOMBOL - Cześć!
Ogłaszam się tu już po raz trzeci.
Ze względu na inicjaty...

źródło: received_222664967565597

Pobierz
  • 8
@Szpaqowsky: podbijam odpowiedź @Narowski877, żeby się wypowiadać trzeba umieć czytać XD ja cały wyjazd pokrywam a dodatkowo sam dorzucam na cel charytatywny

@Narowski877 planuje późną wiosną odezwać się do hurtowni i firm z którymi współpracuję, a akurat z branży budownictwa jestem więc trochę tego by było. No i jak jestem na wulkanizacji czy u mechanika to też zawsze zagaduje. Największe wpłaty od takich właśnie lecą