Wpis z mikrobloga

Tak czytam te wasze wpisy o prawo jazdy i widzę że za prawko płaci się już 3200zł do tego badania i egzamin. Jazda na MT07....
No i czasem zaczynam się czuć staro, jak ja zdawałem na motocykl to gość że szkoły jazdy tylko się zapytał czy umiem jeździć bo jak nie to on mnie nie będzie uczył.
Dostałem MZ ETZ 250 na naukę ósemki i Jawę TS 350 na miasto, całe dwa razy przejechaliśmy trasę na mieście.
Na egzaminie była półroczna SR250 (kumpel zdawał 4miesiace po mnie i Sr już miała w chu j krzywą kierownicę i problemy ze zmianą biegów, jak włączył 2 bieg to tak do końca egzaminu na nim jechał)
W tym samym dniu zdawałem na samochód i motocykl, zdobycie tych uprawnień kosztowało mnie łącznie 1800zł.
Samochód 1200zł, motocykl 300zł. Lekarz 100zł i egzaminy na samochód i motocykl kosztowały 200zł.

Ciekawe ilu jest takich jak ja?

#prawojazdy #motocykle #naukajazdy #motocykl #motomirko
  • 12
Samochód 1200zł, motocykl 300zł.


@mpetrumnigrum: przebijam, samochód 700zł + 200zł moto w "zestawie" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°), reszty kosztów nie pamiętam
"nauka" to była mz150 10h ósemek na placu, miasto zobaczyłem dopiero pierwszy raz na ezgaminie... dobrze że swojego simpsona miałem to "umiałem" już jeździć... to byli czasy...
Mój nauczyciel zdawał w latach 90-tych i mówił że jak odpaliłeś motocykl to praktycznie zdałeś, bo ciężko było odpalić. On nie dał rady odpalić a i tak zdał. Ciesze się że przez te 30 lat tak się zmieniła Polska. Pozdrawiam.
@mpetrumnigrum: 900 zł za A+B, moje jazdy wyglądały tak, że gość zawoził mnie na dawny teren przemysłowy pod miasto gdzie miał rozrysowany plac i wracał za 2 godziny. Górkę ćwiczyłem na rampie do wyładunku przy jakiejś dawnej hali a miasto zrobiliśmy pewnie ze 2 razy. Oczywiście zdane za pierwszym podejściem bo egzamin był w stylu: w praw, w prawo, w prawo o jesteśmy na miejscu dziękuję.
@mpetrumnigrum: ale czego tu się dziwić. inflacja wystrzeliła, instruktorzy muszą zarabiać jako tako, koszty utrzymania, paliwo przecież jest dużo droższe jak i części i motocykle/samochody. sam zakup pojazdu to przecież jakaś męka teraz. najtańszy samochód kia picanto kosztuje teraz 40k. 55k za egzaminacyjny i20.
do tego popyt. na egzamin teraz się czeka miesiąc jak nie dwa w szczycie. na jazdy też trzeba się umawiać z wyprzedzeniem - tak na "halo mam