Wpis z mikrobloga

#devops #b2b #programista15k zaczynam pracę jako DevOps, co wpisujecie jako nazwa usługi na fakturze? Zamierzam całość co miesiąc ogarniać sobie jako inne usługi IT i wpadać w podatek 8.5%, myślę że dobry opis pozycji na fakturze może być pomocny w razie teoretyczniej kontroli US
  • 16
  • Odpowiedz
Ja wpisuje zarządzanie infrastrukturą informatyczną ale nie rozliczam się na 8.5. Z tego co wiem to za samo słowo zarządzanie masz z miejsca 12%.
  • Odpowiedz
@ponury20: tylko że faktura dla US ma dużo mniejsze znaczenie niż umowa, a uwierz że poproszą. chyba że robisz nieformalnie dla znajomego, to możesz wpisać na tej fakturze co ci się podoba
  • Odpowiedz
Wystąp o indywidualną interpretację. Trochę się czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Odpowiadając na wniosek z dnia xxx oraz jego uzupełnienie z dnia xxx oraz z dnia
Xxx, przesłany w celu ustalenia klasyfikacji do celów podatku dochodowego, Ośrodek Klasyfikacji
i Nomenklatur Urzędu Statystycznego w Łodzi, informuje, że zgodnie z zasadami metodycznymi Polskiej Klasyfikacji
Wyrobów i Usług (PKWiU) wprowadzonej rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 4 września 2015 r. (Dz. U.
  • Odpowiedz
@Oskariat: nie chce mi się czytać całej interpretacji a wiem bo interesowałem się tematem i nawet umowy niektórzy zmieniali aby unikać słowa oprogramowanie i zarządzanie. Zresztą interpretacja nie jest precedensem i tak naprawdę to zależy od ich widzimisię. Trudno będzie uargumentować że devops nie ma styczności z oprogramowaniem i jego tworzeniem
  • Odpowiedz