Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Objawy ADHD bardzo do mnie pasują. Psychiatra, do której chodzę już 3 lata, jest przekonana, że mam ADHD. Jednakowoż test DIVA u psychologa "oblałem" głównie przez brak objawów w dzieciństwie. Moja mama twierdzi, że na pewno nic nie miałem, byłem grzeczny, spokojny i w ogóle. Ale pamiętam że nawet w dzieciństwie miałem tak, że jak czytałem książki to się wyłączałem i po kilku stronach ogarniałem, że nie wiem co przeczytałem. Aczkolwiek z nauką nie było problemów no bo nigdy się w zasadzie nie uczyłem. Szkoła była na tyle prosta że wystarczyła wiedza z lekcji i przeczytanie podręcznika na przerwie przed sprawdzianem. Dopiero na studiach było ciężej, przez co ich nie skończyłem.

Co robić? Bo mam wrażenie, że leki by mi ogromnie poprawiły jakość życia ale nie ma szans na diagnozę bez objawów w dzieciństwie (którego za dobrze nawet nie pamiętam).

Btw mam #autyzm, prawdopodobnie #ocd, #depresja, #fobiaspoleczna i #narcyzm zaburzenie osobowości

#adhd #nerwica#psychiatria #psychologia #pytaniedoeksperta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Notatka moderatora: Wg mnie brakuje tagu #divyzwykopem. Z fartem.
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
@mirko_anonim: Masz bardzo dużo zaburzeń, obajwy ocd są zbliżone do adhd. Oba schorzenia mogą objawiać się trudnościami w skupieniu uwagi, impulsywnością, nadmiernym niepokojem, generalnie są zbliżone. Psychiatra tak ci będzie mówił aby wcisnąć ci kolejne leki najprawdopodobniej medikinet albo ritalin, niektórzy psychiatrzy też dają concerte i adderall, które mają wpływ na poziom białka w mózgu i zaburzają gospodare hormonalną. Trzymaj się Mireczku, jeśli masz ocd to objawy mogą pasować do wielu
@mirko_anonim: To nie hipoteza tylko fakt ale i tak ci napiszę bo mam na takie tematy dużą wiedze --
Objawy ADHD:

1. Zaburzenia uwagi i skupienia
2. Nadmierna impulsywność
3. Niezorganizowanie
4. Trudności w utrzymaniu uwagi na jednym zadaniu
5. Nadmierna aktywność
6. Trudności w planowaniu i organizowaniu czasu
7. Zapominanie o codziennych obowiązkach
8. Trudności w kontrolowaniu emocji
9. Szbkie nudzenie się
10. Skłonność do ryzyknwnych zachowań

Objawy OCD:

1.
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @kamillosbombos:

ale jak to co robić? A co chcesz robić? W czym problem, bo opisałeś swoją sytuację, a leki ci pomagają to chyba gitara.


Żyć, funkcjonować jakoś w pracy. Potrafić się skupić na zadaniach zamiast scrollować ciągle internet. Gdzie napisałęm że leki mi pomagają? Mam tylko antydepresanty.

@mirko_anonim: Do testu należy się przygotować. Łatwo zbyt dosłownie zrozumieć pytanie i nie dać prawidłowej odpowiedzi / przykładu zachowania. Zwłaszcza jeśli pytanie dotyczy okresu sprzed 20-30 lat.

Ja przeglądałem kryteria i zrobiłem sobie rozpiskę przykładów moch zachowań wpasowujących się w klucz - po spotkaniach dosłałem długiego maila. Potem dowiedziałem się, że już z samej rozmowy było wystarczająco dużo przesłanek. Ale samą hiperaktywność miałem poniżej progu.

Mnie Medikinet CR już w dawce
@Chio_ a jak ktoś ma ADHD i OCD, co wtedy?
@mirko_anonim jeżeli podejrzewasz ADHD to tak naprawdę pierwszy objaw, często od tego się zaczyna, że podejrzewamy. Idź do kogoś innego i niech cię zdiagnozuje. Nie jest powiedziane, że w dzieciństwie musiales mieć takie i takie objawy by mieć ADHD. Zresztą osoby z ADHD często nie pamiętają dzieciństwa. Ja niewiele pamiętam z dzieciństwa, ale niektóre fragmenty dotyczące ADHD akurat pamiętam. Jak pytałem matki
@Chodtok od kiedy w Polsce ? Z samym medi jest ogromny problem, a adderal chyba trzeba importować więc szansę na przepisanie adderalu są nikłe. W polskich aptekach go nie znajdziesz