Wpis z mikrobloga

Pomyślcie, z jakim fartem z całej tej sytuacji z #giftpol wyszedł ich dotychczasowy grafik.
Przyszła dziewczyna do nowej firmy i w pierwszym dniu pracy, w nieznanym sobie programie, wykręciła 60% jego normy (9 z 15). Przecież po tygodniu klepałaby 200% ( ͟ʖ)

#afera #januszebiznesu #praca #grafika
  • 11
  • Odpowiedz
@eskejp_: Też tak uważam. Widać po jej profilach społecznościowych że ma pasje i talent. Dariusz biznesmen pozbył się utalentowanego pracownika i skompromitował się w internecie. Tyle wygrać.
  • Odpowiedz
@eskejp_: Polska szkoła prowadzenie biznesu - obrazić zdolnych i ambitnych, wychować sobie wiernych ale wiernych oraz na dodatek zrobić z siebie dzbana ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest obecne w wieku firmach i wielu sektorach.
  • Odpowiedz
@eskejp_: sądząc po tej firmie to praca tam polegała na wklejaniu logotypów na szablony. I jeśli ma się dobrze przygotowane pliki loga i szablony produktów to taka wizualizacja zajmuje parę minut niezależnie od programu.

Schody się zaczynają jak inni janusze biznesu przysyłają pliki które się nie nadają do niczego i trzeba to odtwarzać, poprawiać, tłumaczyć dlaczego nie można użyć mapy bitowej 10x10 pikseli do graweru itp.

Nie raz trzeba wszystko od
  • Odpowiedz
  • 2
@nika_blue: dokładnie tak. I potem często trafia się szef, dla którego "sztuka jest sztuka". Nie ważne że przez trzy godziny obrysowywałaś jakieś rozpikselowane logo. Jest awantura, bo wczoraj przez trzy godziny zrobiłaś pięć tematów a dziś tylko jeden :)
Och, jak dobrze że mam to już od wielu lat za sobą...
  • Odpowiedz
@RitmoXL: @Vinizius , mi się wydaje, że Janusz już wcześniej próbował wejść jej na głowę, ale coś się nie udało. Sam mam takie doświadczenia z młodości, że gościowi nie pasowałem bez większego powodu i #!$%@?. Przez cały dzień patrzył o co by się #!$%@?ć i nie mógł, więc wyglądał jakby się miał pochorować. Jak kolejnego dnia próbował już #!$%@?ć bez powodu i mu wytknąłem brak logiki to już było "do widzenia").
  • Odpowiedz
Dariusz biznesmen pozbył się utalentowanego pracownika i skompromitował się w internecie.


@Vinizius: Moja ex kończyła wzornictwo i komunikację wizualną. Najlepsza magisterka na roku. Dużo fajnych prac i konkursów. Od lat cos tworzy. Po studiach 3 takie Januszexy pod rząd. I 3 zwolnienia pod rząd bo nie nadążała za akordem. Za projekt konkretnych urbań pod kolekcje wraz prototypem który na freelancerce sie bierze 500-700zł oni jej dawali 40zł i wymagali 3-4 dziennie
  • Odpowiedz
Widać po jej profilach społecznościowych że ma pasje i talent. Dariusz biznesmen pozbył się utalentowanego pracownika i skompromitował się w internecie. Tyle wygrać.


@Vinizius: Ale on nie chce utalentowanych bo tacy nie dają sobie wejść na głowę. Jemu potrzebny ktoś kiepski kto będzie się trzymał tej roboty rękami, traktował szefa jak boga i znosił każdy jego kaprys. On w firmie nie chce mądrzejszych/lepszych od siebie.
  • Odpowiedz
Przyszła dziewczyna do nowej firmy i w pierwszym dniu pracy, w nieznanym sobie programie, wykręciła 60% jego normy (9 z 15). Przecież po tygodniu klepałaby 200% ( ͟ʖ)


@eskejp_: wątpię, pewnie ogarnia ilustratora, i uczyła się gdzie są , czy jak się nazywają odpowiedniki funkcji/narzędzi w Corelu dlatego jej szło wolniej. Ale to tak jakby się przeniosła z photoshopa na coreldraw, albo z offica na
  • Odpowiedz