Wpis z mikrobloga

  • 199
@glider_pro: Co prawda mieszkań buduje się rekordowo dużo, coraz mniej ludzi ich potrzebuje a populacja kraju nie rośnie, ale za to luka mieszkaniowa jest coraz większa xD

No ja jestem ciekaw co by się zadziało przy tym katastrze od pustostanów.
  • Odpowiedz
@massejferguson: Żeby gdzieś mieszkać - ja nie miałem wyjścia i jeśli nie chciałem być ruchany w dupsko przez różnych midli na kiju to musiałem wsiąść do pociągu za 12-13k/m^2. Ale po co kupują inwestorzy rentierscy to nie wiem
  • Odpowiedz
@Khaine: bo musisz wiedzieć Mireczku, że teraz żeby oszacować "deficyt mieszkaniowy" to trzeba zabrać pod uwagę to że mieszkanie musi mieć odpowiednią lokalizację, metraż i stan. Stąd eksperci po wnikliwych analizach szacują, że w Polsce może brakować nawet 8mln mieszkań
  • Odpowiedz
@glider_pro: #!$%@? wie kto robił te analizy i jak. Ale na pewno jeśli w miare ok były robione to pewnie nie uwzględniły epidemii singli. Połowa moich znajomych mieszka solo w mieszkaniu z czego to już wiek gdzie ciężko o stała relacje xD
  • Odpowiedz
by wróciło na stary poziom wystarczy spadek o 50%. Działa też na innych liczbach.


@glider_pro: Do momentu, aż każdy Polak nie będzie miał 10 mieszkań na wynajem, potrzeby mieszkaniowe Polaków nie zostaną zaspokojone
  • Odpowiedz
@glider_pro Mieszkan moze „brakowac” nawet gdyby nagle ubylo 2mln Polakow. Co z tego, ze w Lubuskiem stoją puste domy, w wielu powiatach zwolnia sie mieszkania, jak populacja kilku duzych miast rosnie, bo tam chca mieszkac ludzie.
  • Odpowiedz
  • 9
@Khaine zrobiłam małe śledztwo wśród ludzi 60+ mojej rodziny, rodzin znajomych i dużo osób ma nieruchomość, która stoi pusta xD nie sprzedają, bo jak to tak dom świętej pamięci babci Grażynki sprzedać? xD nie dają rodzinie do mieszkania, bo tego nie lubią, temu może dopiero jak dziecko będzie miał, ten nie chce, bo słaba lokalizacja. Jeżdżą raz w miesiącu przewietrzyc i tyle. Ciekawe jak to w populacji Polski wygląda...
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: ciekawe, musiałbym spojrzeć na surowe dane i założenia. Ale jeśli założenia są ok to albo duża cześć mieszkan jebla albo dane są z d00py, bo pewnie polegają na danych z zameldowań, a nie realnych miejsc zamieszkania
  • Odpowiedz